Basketbal smíšených družstev GJNB

Gymnázium NB nás opět pozvalo na turnaj smíšených družstev (3 chlapci + 2 dívky) v basketbalu. Jedná se o velmi příjemnou akci ve zdravém sportovním prostředí, kam rádi jezdíme.

V rámci letBasket NBošního ročníku jsme se postupně utkali se 4 školami. První zápas jsme odehráli se ZŠ Klicperova NB, která nám po našich chybách postupně utíkala ve skóre a nakonec zvítězila rozdílem 10 bodů.

Ve druhém zápase jsme poměřili síly s domácími studenty, jejichž basketbal byl velice účinný a rychlý, navíc často "bolel", s čímž jsme se bohužel nedokázali vyrovnat - druhá prohra. Začali jsme se ovšem rozkoukávat a vnímat velký prostor i způsob, jak bránit klíčové hráče soupeře.

Dalším soupeřem byl doposud neporažený ambiciobaszní tým ze Skřivan, který naše hráče lehce podcenil a vstoupil do zápasu ležérně. Ujali jsme se rychle vedení košem Honzy Raguly, který během celého turnaje tvořil hru a byl schopen podržet míč i přejít v souboji jeden na jednoho. Pod oběma koši bojovali Aleš Kopečný s Markem Kubíkem, kteří získávali míče ze vzduchu a dokázali ustát osobní souboje. Děvčata - Monika Nováková, Nela Čáslavská a Veronika Šijanová poctivě bránila i odebírala míče až na hranici svým fyzických možností, jelikož jsme měli pouze 1 hráčku na střídání a soupeři obvykle točili celé pětky. I přes zranění Verči Š. a naprosté vyčerpání jsme se v závěru radovali z vítězství 17:10 a připsali si první body.

Poslední zápas se ZŠ Chlumec nad Cidlinou již nepřinesl nijak atraktivní basketbal, přesto jsme remizovali 6:6. (pozn. Kluky více než míč zajímala pohledná soupeřka, proto můžeme být za remízu rádi.)

Turnaj byl velice vyrovnaný, zvítězit mohl prakticky kdokoliv. Přesto na nás zbylo konečné 4. místo, za které jsme ale rádi. Z vítězství se radovali hráči Skřivan, kteří ztratili pouhé 2 body v zápase s našimi žáky. Sport občas nemá logiku,  ale to nám vůbec nevadilo. Těšíme se na další ročník, ostudu jsme rozhodně neudělali.

Datum vložení: 2. 3. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 2. 3. 2016 0:00