ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Zemědělský den Mžany

Zemědělský den Mžany 1

akce tříd 5.A + 5.B

Den, kdy jsme si mohli pohladit krávy, prohlédnout malá telátka, poznávat rostliny i lesní zvěř. Viděli jsme kožešiny i otisky tlap zvířat a poznali zase jiný kus přírody.

Jak den zhodnotily samy děti?

Moc jsem se na něj těšil a bylo to ještě lepší, než jsem si to myslel, takže jsem si to hrozně užil. Nejvíc mě bavila mateřská školka pro kravičky, protože mě tam první kravička totálně olízala ruku. Podle Honzy měly hrozně hrubé jazyky, ale mně to nepřišlo. A taky byl dobrý ten pes. On na mě vyskočil a olízal mi ruce a obličej. Taky sis tam mohl udělat odznáček, takže mám hodně suvenýrů. Moje mamka dostala tlapku veverky, moje sestra vydry a můj taťka dostal tlapku rysa. On ho má totiž moc rád. Moc jsem si to užil. Děkuju za výlet! (Šimon Zámečník)

Sraz před školou byl 7:30. Přišla paní učitelka, odfajfkla děti na seznamu a mohlo se jet. Jeli jsme do Sovětic. Přijeli jsme a šli jsme se kouknout na kravičky. Pak na telátka. Potom na ještě menší telátka, která měla větší prostor než větší telátka. A šli jsme dělat úkoly. Nejvíc se mi líbil druhý: Lesy ČR. A potom jsme šli na výborné koláčky a pivovarskou limču. Mňam. Pak jsme šli dělat zase úkoly. Zkoušeli jsme si udělat mouku. Na něco jsem zapomněla: v Sověticích jsem viděla našeho stračovského starostu. A pak jsme poprosili paní učitelku, abychom se mohli kouknout na Stračovské sumečky. A museli jsme jet. Výlet se mi líbil. (Iva Džuhan)

Nejdřív jsem si myslel, že to bude hrůza. Ale když jsme tam přijeli, tak to tak strašně nevypadalo. Nejdříve jsme šli ke kravám, ty velké mě nazaujaly, ale ta malá telátka už jo. Byla to sranda, jak se nás bojí a některá vůbec. Když jsme skončili u krav, šli jsme na plnění úkolů, ty hádanky byly hodně easy. Farming simulátor byl taky docela fajn. Dali jsme si koláček, limošku, prolezli pytlem, vyrobili jsme si odznáček a jeli domů. (Honza Váňa)

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zemedelsky-den-mzany-5-a-5-b

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zemedelsky-den-mzany-3-a-a-3-b

Datum vložení: 7. 6. 2024 7:47
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty