ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Třídní akce na 1. stupni

ve 4. B

Vánoční besídka ve 4.B

Konečně nastal ten den, na který se všichni těšili. Bohužel se ho někteří nemohli zúčastnit kvůli karanténě, ale i tak jsme si ho užili. Ráno jsme se při skupinové práci dozvěděli, jak se slavily Vánoce v minulém století, odkud k nám tyto tradice přišly a jaký měli význam. Podívejte se, jak jsme v duchu těchto tradic tradice oslavili Vánoce ve 4.B.

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_ve_4.B/

 

ABECEDA PENĚŽ – aneb finanční gramotnost ve 4.B

Ve středu 5. 1. nás ve 4. B navštívila p. Kaderková z České spořitelny s programem Abeceda peněz.

Dozvěděli jsme se plno nových a zajímavých věcí. Prohlédli jsme si bankovky jiných států, hledali jsme ochranné prvky na bankovkách a nakonec jsme si je zkusili spočítat, stejně jako v bance. Už víme, co jsou příjmy a výdaje. Jak vypadá nejen vyrovnaný rozpočet, ale také schodkový nebo dokonce přebytkový. Hráli jsme hru, kde jsme si všechny naše nově získané vědomosti ověřili v praxi.

Všem žákům se program líbil.

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Abeceda_penez_-_4.B/

 

Datum vložení: 10. 1. 2022 12:02
Datum poslední aktualizace: 10. 1. 2022 12:04
Autor: Petr Soukal

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty