Sportovně poznávací pobyt

Sportovně poznávací pobyt 1

třídy 5. A + 5. B

Ve dnech 1. – 5. května kluci a holky z pátých tříd vyjeli na sportovně poznávací pobyt do Chotěboře. Byli jsme ubytováni v hotelu Fantazie, odkud jsme vyráželi za programem, který pro nás připravila lektorka Iva Kopecká z ekologického centra Chaloupky. Ještě v pondělí jsme si zahráli několik her. V úterý po snídani jsme vyrazili k potoku. Tady jsme zkoumali vodní biotop. V první části to byli vodní bezobratlí a v druhé části obojživelníci. V odpoledních hodinách se naše bádání přesunulo na louku, kde jsme pozorovali a pomocí klíče určovali luční květiny. Ve středu nás čekal celodenní výšlap, nejprve po historických památkách Chotěboře, ale hlavním cílem byla přírodní rezervace Údolí Doubravy, která je součástí Chráněné krajinné oblasti Železné hory. Za celý den jsme nachodili 15 km, přesto večer jsme byli nedočkaví stezky odvahy, která byla super. Ve čtvrtek jsme dopoledne strávili v lese, kde jsme zkoumali kůrovce. Odpoledne jsme vyráběli bylinný škapulíř a knížku. Večer byla diskotéka a vyhodnocení celého pobytu.

Jana Okrouhlá

Datum vložení: 15. 5. 2023 9:33