Otevření školy pro žáky 9. ročníků od 11. 5. 2020

Vážení rodiče,

jistě jste zaznamenali, že Ministerstvo školství ČR umožní od 11. 5. 2020 návrat žáků 9. ročníků do školy, avšak výhradně za účelem přípravy na přijímací zkoušky, tzn. týká se pouze výuky českého jazyka a matematiky.

Protože se jedná o organizačně a hygienicky náročnou situaci, potřebujeme od Vás co nejrychlejší zpětnou vazbu, zda se Vaše dítě této formy prezenční výuky zúčastní.

Zákonný zástupce je povinen vyjádřit zájem o docházku do školy 9. ročníku nejpozději do 7. 5. 2020.

Základní parametry stanovené ministerstvem:

• výuka není povinná
  • výuka bude probíhat v maximálně 15členné skupině
  • organizace výuky je plně v kompetenci vedení školy
    (pondělí 8:00 – 12:00, čtvrtek 8:00 – 12:00)

Zájemcům budou neprodleně rozeslány podrobné informace. Prosím Vás, abyste v co nejkratší době nahlásili prostřednictvím třídní učitelky Mgr.Terezy Nechvílové informaci, zda se Vaše dítě výuky zúčastní.

Podrobné informace naleznete na:

„V souladu s usnesením vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020 je od 11. 5. umožněna osobní přítomnost žáků 9. ročníků pro účely přípravy na přijímací zkoušky.

1. Vzdělávací aktivity se realizují pro skupiny žáků, které mohou být tvořeny pouze žáky 9. ročníků. Pokud je to možné, je vhodné vytvořit skupiny ze žáků jedné třídy.
  2. Maximální počet žáků ve skupině je 15. Vždy musí být splněny podmínky: jeden žák v lavici s rozestupy mezi lavicemi.
  3. Složení skupin je neměnné po celou dobu. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později než k 11. 5. 2020.
  4. Připouští se střídání více vyučujících u jedné skupiny žáků, pokud je to nezbytné ve vztahu k přípravě na přijímací zkoušky.
  5. Obsahem je učivo především z předmětů přijímací zkoušky, cílem je příprava na přijímací zkoušku. Časový rozsah a organizaci stanoví ředitel školy.“

Děkuji Vám za spolupráci

Mgr. Hana Špatenková v. r.

Datum vložení: 5. 5. 2020 0:00