Preventivní program "Kyberlife"

klV září se na naší škole uskutečnil program Kyberlife, zaměřený na podporu prevence před nepříznivými vlivy sociálních sítí.

V průběhu akce byli žáci interaktivní metodou vtaženi do příběhu youtuberky, prostřednictvím anonymního hlasování rozhodli o jejím osudu a vyzkoušeli si tak přímý vliklv kyberprostoru na psychiku konkrétní osoby. Projekt byl provázen odborným komentářem v podobě informací o patologických jevech jako kyberšikana, kybergrooming, sexting nebo seznámení s licenčními podmínkami sociálních síti a důležitosti čtení podobných podmínek.

klV závěru programu mohli žáci diskutovat na dané téma a podělit se o vlastní zkušenosti či přemýšlet nad dalšími možnostmi pomoci či zabezpečení svého soukromí.

Dle ohlasu žáků byl program přínosným a mnohým ukázal možnosti, jak pracovat se svým soukromím na sociálních sítích.

OH

7. 10. 2020 Zobrazit méně