Florbalový úspěch našich děvčat

V listopadu zaznamenaly dvojitý úspěch naše florbalistky.

V okrskovém kole soutěží AŠSK, které proběhlo v Novém Bydžově za účasti 4 školních týmů, dokázala naše děvčata porazit družstva ze ZŠ Klicperova 3:1 a ZŠ Karlova dokonce 8:1. V souboji o 1. postupové místo se ZŠ Smidary už vedla 2:0 a zdálo se být rozhodnuto… Soupeřky ale v závěru stihly vyrovnat a tak se hrálo druhé rozhodující utkání. V něm si naše hráčky už vítězství sebrat nenechaly, zaslouženě zvítězily 2:0 a radovaly se z postupu do okresního finále.

Pořadí: 1. ZŠ Nechanice, 2. ZŠ Smidary, 3. ZŠ Klicperova, 4. ZŠ Karlova

Okresní finále se hrálo v Hradci Králové na ZŠ Štefánikova, kam kromě domácího týmu a nás postoupily vítězky hradeckých okrskových kol – ZŠ Štefcova a ZŠ Bezručova. V prvním utkání se ZŠ Štefcova měly naše hráčky herně navrch a v samotném závěru se jim podařilo vstřelit gól a strhnout vítězství na svou stranu – 1:0. Ve druhém zápase nás čekalo družstvo ze ZŠ Bezručova, které si do té doby vedlo naprosto suverénně a vítězilo vysokým rozdílem. Naše děvčata bojovala ze všech sil a dvakrát dokázala dotáhnout vedení soupeřek a výsledkem byla remíza 2:2. Poslední utkání se ZŠ Štefánikova se nám už tak nepovedlo, děvčatům asi trochu došly síly a těsně prohrály 1:2.

Celkově tak naše hráčky obsadily v okresním finále skvělé 2. místo a za předvedenou hru (chválil je i florbalový rozhodčí, který turnaj řídil) i zodpovědný přístup k celé soutěži si zaslouží obrovskou pochvalu.

Celkové pořadí: 1. ZŠ Bezručova HK, 2. ZŠ Nechanice, 3. ZŠ Štefcova HK, 4. ZŠ Štefánikova HK

Naši školu reprezentovaly: Tereza Kafková, Natálie Prouzová, Karolína Michálková, Karolína Kučerová, Karolína Novotná a Barbora Homoláčová ze 7.A, Ilona Marková, Veronika Valešová a Lucie Obešlová z 8.A, Aneta Dobrozemská ze 6.B.

E. Hrušková

Datum vložení: 17. 12. 2017 0:00