Noc s Andersenem 17. 4. 2020 – třída 4. A

Klub dětských knihoven SKIP, který zajišťuje v České republice Noc s Andersenem, na letošní 20. ročník připravil hned několik témat.  Byl to J. A. Komenský, B. Němcová a Harry Potter. Po loňské vydařené noci jsem pro své kluky a holky ze 4. A začala plánovat program. Jenomže mimořádné události si vyžádaly i mimořádné činy. A tak naše andersenova noc proběhla poprvé online. Přihlásilo se na ni 18 žáků. Nikdo netušil, co je čeká a jaké to bude. Napjaté jsme byly i my tři – já a paní učitelky Regína s Míšou. Napadalo nás hodně otázek. Vydrží nám internetové připojení? Přihlásí se všichni? Bude to děti bavit? Přesně v 18.58 minut jsem dětem odeslala odkaz k připojení, během chvilky se začaly přihlašovat jeden po druhém. V 19.05 hodin znělka, složená v roce 20017 Martinem Hyblerem z Turnova, oficiálně zahájila Noc s Andersenem. Také mezi nás přišla paní ředitelka Hana Špatenková, děti pozdravila a mohlo se začít. Tématem byl Harry Potter. Čas utíkal rychle a v průběhu her, soutěžení a čtení z knihy Harry Potter a ohnivý pohár bylo vidět, jak děti postupně ulehají do peří J. A tady jsou jejich některé reakce.

Ve středu 15. dubna naše třída 4. A dostala dopis od Albuse Brumbála (nositele Merlinova řádu první třídy, Nejvyššího divotvorce, Nejhlavnějšího hlavouna, Mezinárodního sdružení kouzelníků).

Dopis.

Vážená paní Magdo, s potěšením Vám oznamujeme, že ve škole čar a kouzel v Nechanicích  počítáme se studijním místem pro Vás.

Pro rychlejší nástup do prvního ročníku již Moudrý klobouk rozhodl o Vašem umístění do koleje: NEBELVÍR

Školní večer začíná 17. dubna 2020 v 19:00 hod. 120 vteřin před uvedeným časem očekávejte emailovou sovu s linkem pro připojení online.

Se srdečným pozdravem:     Minerva McGonagallová zástupkyně ředitele

V pátek 17. dubna 2020 v 19.00 hodin jsme se pomalu připojovali. Když se skoro celá třída dostavila, tak jsme začali. Paní učitelky nám řekly pravidla. Když se nám objeví TICHO, vypneme si mikrofon. Když řeknou naši kolej, tak zapneme mikrofon. Pak nám dávaly různé úkoly: hru famfrpál, Harry Potter a čtení myšlenek. Když už jsme vše dodělali, řekly vyhodnocení: HAVRASPÁR na 1. místě. NEBELVÍR a MRZIMOR na 2. místě. ZMIJOZEL na 3. místě. Bylo to fajn, ještě bych si to jednou ráda zopakovala.

Magda H. 4. A

Minulý týden jsme měli program s názvem Noc s Andersenem. Celé to pro nás vymyslely paní učitelky Jana, Regina a Míša. Celá třída, jsme byli rozděleni do čtyř kolejí. Já jsem byl NEBELVÍR. Také tam byly koleje HAVRASPÁR, MRZIMOR a ZMIJOZEL. Paní učitelky pro nás připravily soutěže. A všechny koleje mezi sebou soutěžily. Za každou soutěž se dostávaly body. Na konci se všechny body sečetly a kolej, která měla nejvíc bodů, vyhrála. My jsme byli druzí.

Moc mě to bavilo. A rád bych si to zase brzy zopakoval.

Dominik A. 4. A

Noc s Andersenem se mi moc líbila. Hráli jsme hry, paní učitelky nám četly. Byli jsme rozděleni do čtyř týmů. I když jsme nevyhráli, bylo to bezva. Tématem večera byl Harry Potter a i když jsem tento film nikdy neviděla, byl to bezva večer.

Dominika R. 4. A

Tato Noc s Andersenem musela být bohužel online. Sešlo se plno dětí a naše paní učitelky. V dopise, který psala paní učitelka Regina, jsem se dozvěděl, že jsem ve skupině HAVRASPÁR. Zúčastnila se i moje sestra a byla moc ráda. Byly tam různé soutěže, třeba Brumbálův kvíz, famfrpál – to byly piškvorky a další úžasné hry. Moc se mi to líbilo, protože jsme měli úžasnou Noc s Andersenem.

Lukáš Č. 4. A

Velké poděkování Míše a Regině za pomoc a vytvoření her a budeme se těšit na příští Noc s Andersenem.

Jana Jedličková tř.uč.

Datum vložení: 10. 5. 2020 0:00