Zlatá pětka v 5. A

Úterní odpoledne dne 14. května 2019 patřilo všem žákům 5. A, kteří před svými spolužáky, učiteli a porotou prezentovali své výrobky projektu Zlatá 5, do kterého se aktivně zapojili všichni žáci. Z nabízených okruhů si každý zvolil téma, které mu bylo nejbližší.  Vznikly velice zajímavé projekty, které obsahovaly výrobek, prezentaci, popř. čítaly obě složky zároveň. Ve svých krátkých anotacích žáci zhodnotili svoji práci a sami sebe, svůj přístup, co se jim podařilo či dělalo obtíže. Prostor ke stručnému vyjádření dostali i konzultanti.

Porotu letos tvořili paní ředitelka Mgr. Hana Špatenková, za Školskou radu pro ZŠ Nechanice přišla paní Ing. Hana Pražáková, za SRPŠ paní Michaela Truchlíková, za pedagogický sbor pan zástupce II. st. Mgr. Petr Soukal a pan uč. Bc. Jan Hutla. Žáky podpořily také třídní učitelka s paní asistentkou, zavítalo k nám také několik rodičů a prarodičů.

V rámci projektu vznikly zajímavé práce,  např. letadlo Concorde, rybičkový závěs z keramiky, prezentace o koních, mažoretkovém sportu, rybaření, ročenka třídy 5. A v anglickém jazyce, sushi a mnoho dalších, které pak byly vystaveny v prostorách I. stupně. Každý žák obdržel tričko s logem "Zlatá 5" a ti nejúspěšnější poukázku do zlatnictví, kterou žákům věnovalo SRPŠ.

Všem děkujeme a těšíme se na další ročník.

JJ

Datum vložení: 11. 6. 2019 0:00