ZŠ a MŠ Nechanice vyhlašuje ZÁPIS ŽÁKŮ do 1. ročníků ZŠ. Více se dozvíte v aktualitách...

MS v softbalu - Praha

Česká republika se stala hostitelskou zemí pro Mistrovství světa v softbalu 2019. Vzhledem k tomu, že tento zajímavý sport se na 2. stupni objevuje v náplni hodin tělesné výchovy, jsme chtěli vědět, jak vypadá v podání opravdových "profíků".

Po příjemné a hlavně rychlé cestě jsme vystoupili ve Starých Bohnicích a po vstupu do areálu se těšili na doprovodný program. Organizátoři však nejprve museli odstranit následky průtrže mračen z předešlé noci, vymetali vodu, válcovali... Po cca 15 minutách jsme se rozdělili na jednotlivá stanoviště, na kterých jsme zkoušeli softbalové dovednosti - odpal, nadhor, sprint, otestovali jsme rychlost nadhozu, přesnot a mnoho dalších aktivit. Kdo se činil, dostal i malý dárek. Podařilo se nám také přiblížit se k aktérům zápasu a s některými se i vyfotit.

Pak již nastal čas zápasu - čtvrtfinále mezi Venezuelou a Japonskem. Pravidla hry jsme museli občas dovysvětlit, i přesto děti se zájmem sledovaly výkony obou družstev. Míčky nadhazovačů létaly rychlostí více než 100 km/hod., od pálkařů, pokud se podařil odpal, ještě daleko rychleji, takže bylo na co koukat. Atmosféru vylepšoval také maskot šampionátu "HomeRun", který dětem házel sáčky s vodou, tančil s nimi, fotil se s nimi, vše navíc promítali na velké obrazovce - zkrátka děti se nenudily. Postupem času (zápas trval bezmála 2 hodiny) se někteří již nedokázali soustředit a sledovat vývoj zápasu, ale i přesto si nikdo nestěžoval a po ukončení zápasu jsme se vesele vydali směr domov. Nutno ještě dodat, že Japonsko zvítězilo poměrem 6:0 a o 2 dny později slavilo zisk stříbrných medailí, když ve finále až v 10. směně podlehlo Argentincům.

Celý výlet hodnotím velice pozitivně, zažít atmosféru světového šampionátu je vždy úžasné. Musím pochválit naše (vaše) děti, které se během celé akce chovaly opravdu vzorně, za což jsme je odměnili návštěvou Mc Donaldu při zpáteční cestě, aby se nám nikdo nevrátil domů s prázdným žaludkem.

Datum vložení: 28. 6. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2019 0:00