McDonald's Cup 2019 - kategorie B

Fotbal stále patří k oblíbeným sportům našich žáků a jsem rád, když můžeme poměřit síly s týmy ostatních škol. Dlouho očekávaný okamžik v podobě okrskového kola Mc Donald's Cupu 2019 je za námi a můžeme s potěšením říci, že si zatím naši hráči vedou více než dobře.

Starší žáky (kategorie 3. - 5. ročníků) nasměroval los na ZŠ Štefcovu v Hradci Králové, kde na nás čekali soupeři ze ZŠ Stěžery, ZŠ Gočárova, ZŠ Kukleny a z domácí "Štefcovky". Hned v prvním zápase jsme narazili na naše sousedy ze Stěžer, po úvodní nervozitě z nás všechno spadlo a po víceméně hladkém průběhu jsme zvítězili 2:0. V dalším kole jsme narazili na tým z Kuklen, který nás sice fyzicky převyšoval, ale herně jsme měli navrch my. Žádnou z šancí jsme ale neproměnili v gól. Soupeř byl výrazně efektivnější - pohotově potrestal jedinou chybu naší obrany v prvním poločase a ujal se vedení. Naštěstí jsme rychle odpověděli a mohli jít i do vedení, ale všechny šance (a že jich bylo) končily mimo bránu nebo v náručí brankáře. Postupem času se soupeř začal víc a víc přesouvat před naši branku, což nakonec vyústilo v další hrubku v zadních řadách, kdy jsme "namazali" soupeři na vítězný gól. Prohra 1:2 byla překvapením.

Největším favoritem celého turnaje byli domácí - v řadách ZŠ Štefcova řídili hru chlapci z třebešského oddílu a zápas měl vysokou úroveň. Tentokrát jsme to byli my, kdo se vrhl do zápasu s větším nasazením a po dvou pěkných kombinačních akcích jsme vedli 2:0, soupeř zvýšil úsilí a snížil na rozdíl jediné branky. Tempo hry se neustále zvyšovalo a nám se podařilo opět navýšil po pěkné, ale také velmi šťastné brance opět na dvoubrankový rozdíl, který vydržel až do poslední minuty, kdy soupeř po pěkné individuální akci nejlepšího hráče turnaje korigoval na konečných 3:2 v náš prospěch.

V posledním zápase se ZŠ Gočárova jsme si již zkušeně pohlídali celý zápas a po vítězství 2:0 ovládli celý turnaj před domácími, kteří to sice těžce nesli, ale nakonec museli přijmout náš postup do okresního finále.

Všem hráčům bych chtěl za jejich bojovný a kvalitní výkon poděkovat, tradičně jsme bojovali proti starším protihráčům. V našem týmu byl pouze 1 žák 5. ročníku, převážnou většinu tvořili hráči 3. a 4. tříd, navíc doplnění o jednoho druháka. V úterý 7. května nám držte palce, neboť se utkáme s vítězi ostatních skupin na hřišti Slavia HK v rámci okresního finále.

Sestava:

Zdeněk Jíra (5.A), Adam Pomezný (4.A), Majda Vyčítalová, Dominik Cejp, Jirka Hach, Pavel Černý, Dominik Dvořák, Skřivan Jakub, Matyáš Zanespal (4.B), Tadeáš Hruška, Vojta Jíra (3.B), Mikuláš Soukal (3.A), Filip Kvasnička (2.B)

Datum vložení: 25. 4. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 25. 4. 2019 0:00