Zemědělský den Mžany

Se žáky 6., 7. a 8. tříd jsme byli pozváni do nedalekých Sovětic, kde proběhla akce s názvem Zemědělský den Mžany 2018.

Této akce se účastnilo několik základních škol z blízkého i širokého okolí. Pro návštěvníky byl připraven bohatý program. Během celého dopoledne mohli žáci soutěžit, ochutnávat regionální potraviny, prohlížet zemědělskou techniku a hospodářská zvířata, povozit se na koních atd. Současně proběhla i prezentace středních odborných škol a učebních oborů se zemědělským zaměřením, která byla obohacující především pro naše starší žáky.

Organizátorům celé akce moc DĚKUJEME za velice pěkné dopoledne a především za pozvání. Děti si tuto akci moc užily, jejich ohlasy jsou velmi pozitivní:

Líbila se mi výstava traktorů. Mohli jsme navštěvovat různé stánky. S holkami jsme si daly výbornou zmrzlinu a limonádu. Celý den byl super.

Anna Ornstová, 6. A

Zemědělský den byl moc suprovej. Bylo tam hodně věcí, každý si mohl vyzkoušet, co chtěl. Byl tam i traktor, na kterém jsme se mohli svézt. Viděli jsme tam asi milion krav. Dostali jsme občerstvení – zmrzlinu.

Samantha Škorpilová, 6. A

Prohlídka dobytka byla zajímavá a plná fotek. Pak následovala svačina, zmrzlina i limonáda. Proběhla přehlídka stánků se zajímavými jmény, účely a výrobky. Určitě doporučuji navštívit tento projekt.

Martina Pavelková, 6. A

Na Zemědělském dnu v Mžanech byly krávy, výstava traktorů, občerstvení. Měli tam býka, který vážil 1180 kg. Užili jsme si to tam. Měli jsme luxusní ananasovou zmrzlinu. Byl to báječný den.

Karolína Machníková, 6. A

LH