Na ZŠ v Nechanicích se opět mluvilo anglicky

1         Již po čtvrté na konci května proběhl2 další ročník soupeření dětí v angličtině English Speaking Contest v budově prvního stupně ZŠ a MŠ Nechanice. Letošní rok přinesl opět překonání rekordu v počtu přihlášených dětí, kromě nechanických žáků si přijely anglicky povídat i děti ze ZŠ Chlumec nad Cidlinou a ZŠ a MŠ Prasek, dohromady tedy bylo v kategorii MŠ – 5. třída 132 dětí, které mají rády angličtinu!

Letošní deváťáci byli opět v rolích porotců a 4zkoušejících. Žáci chodili po stanovištích, kde dostávali od druhostupňových kamarádů otázky podle svých kategorií, mohli mluvit na volné téma, hláskovali slova, kreslili a vybarvovali nebo popisovali obrázky. Pro mě bylo důležité vidět, že se děti angličtinou baví a mnozí překonali strach z mluvení a překvapili i sami sebe.

Anglick3é klání v Nechanicích by ale nebylo možné udělat bez štědrých darů od sponzorů, moc bych chtěl poděkovat SRPŠ, Albatros Media a.s., Mladé frontě, Comics Centru, Crew, Svojtka & Co. a knihkupectví v Novém Bydžově za to, že pomohli povzbudit děti, které mohly být za svou snahu odměněny právě díky nim.

Děkuji tedy ještě jednou všem zúčastněným a sponzorům a budu se těšit příští rok. Goodbye!

Jan Mrzena

ZŠ a MŠ Nechanice