McDonald's Cup 2018

McDonald's Cup zakotvil mezi pravidelnými akcemi našeho školního roku. Také v letošním roce jsme (i přes drobné potíže) sestavili družstva pro obě kategorie, tzn. pro 1. - 3. ročník (kat. A) a pro starší žáky ze 4. - 5. třídy (kat B).

Základní kola obou skupin probíhala ve shodném termínu na hradeckém stadionu v Malšovicích. Naše starší žáky čekal hned v úvodu silný soupeř z Plotišť, který na nás hned v úvodu nastoupil a po rychlých akcích vedl rychle 2:0. V poločase jsme přeskládali sestavu, hra se vyrovnala, ale opět to byli soupeři, kteří trestali naše individuální chyby. Konečný výsledek 5:0 nás překvapil. Do dalších zápasů jsme již nastoupili s větším nasazením a přehráli ZŠ Stěžery i Kukleny. V zápase se ZŠ Mandysova jsme hned od úvodu vedli 1:0, ale poté jsme nepochopitelně přestali hrát, což soupeř dvěma slepenými góly z rychlých protiútoků potrestal a nakonec slavil vítězství 2:1. I tak bych chtěl všem poděkovat, konečným 3. místem ani hrou jsme ostudu neudělali.

Sestava: M. Prchlík, Z. Jíra, B. Soukalová, M. Bárta, E. Vyčítalová, V. Černý, R. Klimeš + třeťáci A. Pomezný a J. Skřivan.

Mladší žáci měli taktéž silnou skupinu, ale poprali se s tím velice slušně. Na úvod jsme porazili Stěžery, které jsme přehráli kombinační hrou a hlavně ubránili jejich 2 klíčového hráče. Ve druhém zápase nás čekal favorit turnaje - ZŠ Plotiště, v jejichž týmu působí nám dobře známí hráči z Předměřic - odehráli jsme slušný zápas, ve kterém soupeř nejprve vedl, ale nám se po zlepšené hře ve 2. poločase podařilo vyrovnat a poté především bránit remízu   1:1. Ani další dva zápasy nebyly jednoduché, každý soupeř měl ve svém středu fyzicky i technicky vyspělé hráce, ale nám se podařilo Mandysku i Bezručovku přehrát, čímž jsme mohli slavit postup do okresního finále.

Finále se konalo tradičně na hřišti Slavia HK, narazili jsme na soupeře, kterým jsme nedokázali čelit zejména rychlostí a důrazem: postupně jsme prohráli všechny zápasy, hlavně prohra 1:2 s Černilovem byla velice těsná, stejně tak prohra 0:1 s vítězem ze ZŠ Milady Horákové nás mrzela hlavně proto, že v  každém zápase jsme se ocitli 2x před prázdnou brankou a nedokázali vstřelit ani branku. Takový je zkrátka fotbal - bez gólů se nevyhrává!

Přesto všechno bereme konečné 5. místo mezi cca 25 školami v okresu HK jako výborný výsledek a všem hráčům (zejména prvňáčkům) musím za jejich hru poděkovat a věřit, že v příštích letech svoje zkušenosti zúročí. A pokud ne, spravíme si zase chuť návštěvou  "Mekáče" či "KFC".

Sestava: M. Zanespal, D. Dvořák, M. Ardelán, F. Kvasnička, K. Tůma, J. Hach, M. Vyčítalová, V. Jíra a M. Soukal.

Datum vložení: 22. 5. 2018 0:00
Datum poslední aktualizace: 22. 5. 2018 0:00