ZŠ a MŠ Nechanice vyhlašuje ZÁPIS ŽÁKŮ do 1. ročníků ZŠ. Více se dozvíte v aktualitách...

Etická dílna pohledem žáků 6. B

Dne 31. října 2017 jsem se zúčastnil společně s dvaceti dvěma mými spolužáky přednášky na téma Média. I přestože přede mnou dva žáci dělali kraviny a jeden asi hloupý kluk měl hloupé otázky a poznámky, bylo to celkem dobré, dozvěděl jsem se mnoho zajímavých věcí. Například že existující jakýsi lovci lidí, kteří si vyhledávají lidi a pak si s nimi píší, po určité době začnou žádat o jejich fotografie, ať už normální nebo intimní, pak je začnou vydírat a chtějí se s nimi setkat osobně. Tímto chci prvně poděkovat paní Petře Stránské, za druhé velmi kladně hodnotím zajímavou a poučnou přednášku o životě v médiích.

Jiří Procházka, 6. B

Dne 31. října jsme se zúčastnili přednášky na téma Média. Během dvou vyučovacích hodin jsme se dozvěděli, že nebezpečí je i na sociálních sítích. Nesmíme posílat naše fotky cizím lidem, protože to mohou poslat na internet a může to tam být i několik let. Když někdo cizí posílá zprávu, je nutné zablokovat si ho a říct to rodičům - oznámit to dospělé osobě.  Nesmíme potvrzovat ani žádat cizí lidi o přátelství na Facebooku. Musíme dávat pozor, co zveřejňujeme na sociálních sítích, protože později se to může otočit proti nám.

Klára Valentová, 6. B

Dne 31. října jsme se zúčastnili přednášky na téma Média. Dozvěděli jsme se, že na internetu se můžeme zúčastnit kyberšikany. Nejvíce se mi líbily obrázky a práce, kde jsme psali různé televizní pořady na různá témata. Nelíbilo se mi to, že paní říkala, že když se nudíme, neměli bychom zapínat telku jen tak.

Jakub Šijan, 6. B

Během přednášky na téma Média jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí, alespoň mě to zajímalo hodně. Dozvěděli jsme se něco o internetových stránkách, hlavně o Facebooku. Například to, že když nás někdo na Facebooku osloví, měli bychom nejdříve o daném člověku něco málo zjistit, tedy pokud ho neznáme, mohlo by totiž později dojít ke kyberšikaně. Dozvěděli jsme se i to, jak se máme na sociálních sítích chovat.

Tereza Schӧppová, 6. B

Dne 31. října jsme se zúčastnili přednášky na téma Média. Během dvou vyučovacích hodin jsme se dozvěděli, že si máme dát pozor na internet, hlavně na sociální sítě. Nemáme se dívat na seriály, filmy, horory, kriminální, není to pro nás dobré, protože se nic nedozvíme a potom bychom mohli dělat to, co se nemá. Když jsme na sociálních sítích, nemáme si povídat s lidmi, které neznáme a nic jim neposílat – hlavně žádné fotky. Když se nám něco takového stane, měli bychom to někomu oznámit (rodičům) a zablokovat si ho. Tohle se může stát hlavně na Facebooku.

Monika Sklenářová, 6. B

Datum vložení: 31. 10. 2017 0:00