DOD očima žáků

Dne 11. 11. 2017 proběhl v nechanické škole Den otevřených dveří. Akce byla na prvním i druhé stupni a v mateřské škole. Bylo to spojeno s oslavami 150. výročí narození Aloise Rašína a svatomartinskými trhy.

Já jsem se jako žák 7. A zúčastnil. V 9.00 proběhlo desetiminutové zahájení před školou. Po zahájení jsme šli s ostatními na naší první ukázkovou hodinu. Byla to hudební výchova. Nejdříve tam byla jen jedna paní, ale po půlce se přišli podívat i další. Dohromady jich bylo zhruba osm.

Po konci hudební výchovy jsme se přesunuli na kvíz do 6. A. Kvíz mě bavil. Byl o Aloisi Rašínovi, ale byly v tom zahrnuty i další věci. Nejvíce mě bavilo psát příběh o potopení lodi. Psal jsem, jako kdybych byl jeden z lidí na palubě.

Na poslední část jsme šli do učebny informatiky. S panem učitelem jsme tam upravovali text o Aloisi Rašínovi. Tam se přišli podívat na dvě minuty akorát kamarádovi rodiče. Nikdo tedy na naší hodinu nekoukal.

Celý Den otevřených dveří se mi líbil. Rodiče se alespoň mohli podívat, jak se učíme. Mohli se zde dozvědět i něco o Rašínovi. Tuto akci bych v příštím roce udělal určitě znovu, protože se mi líbila.

Richard Žehan, 7. A

Dne 11. 11. 2017 jsem se šel s rodinou podívat na akci, která se jmenovala Den otevřených dveří a výročí sto padesáti let Aloise Rašína. Tato akce se konala v Nechanicích na druhém stupni, začala v 9.00 hodin a končila v 11.00 hodin.

Když jsme vstoupili do budovy, tak jsme našli nástěnku se všemi informacemi o Aloisi Rašínovi. Byli jsme se podívat na prezentaci o Aloisi Rašínovi, která se nám moc líbila a byla moc zajímavá. Potom jsme navštívili dílny, ve kterých jsme si mohli něco vyrobit. Také jsme s rodinou navštívili i Den otevřených dveří na prvním stupni. Tam se neslavilo sto padesát let Aloise Rašína, ale svatomartinské trhy.

Bylo tam spousta překrásných trhů a mohli jsme se podívat do tříd, jak se děti s učitelkou učí. Tato akce se mi moc líbila, nejvíce se mi líbila akce na druhém stupni a doufám, že se to někdy zopakuje.

Marek Čáslavský, 7. A

Datum vložení: 22. 11. 2017 0:00