Den otevřených dveří na 2. st.

V sobotu 11. listopadu proběhl v budově 2. stupně základní školy Den otevřených dveří, který byl zároveň spojen s oslavami 150. výročí narození nechanického rodáka Aloise Rašína. Po slavnostním zahájení se krátce po deváté hodině otevřely dveře naší školy i široké veřejnosti.

Návštěvníci si mohli vybrat z široké nabídky: program nabízel zajímavou přednášku Mgr. Evy Větrovské o Aloisi Rašínovi, dále zábavný kvíz, rébusy a tvořivou dílnu. V ostatních učebnách probíhaly ukázkové hodiny dějepisu, informatiky a hudební výchovy. V učebně 9. B mohli zájemci zhlédnout ukázku nejen moderní výuky, ale zároveň i dobové, včetně kostýmů a tělesných trestů. Deváťáci si také vyzkoušeli psaní inkoustem nebo klečení na hrachu.

Jsme rádi, že se našli ochotní žáci, kterým nevadilo přijít do školy i v sobotu a pomohli nám zajistit příjemný průběh akce. Doufáme, že se všem zúčastněným sobotní dopoledne líbilo a že k nám opět při další příležitosti rádi zavítají.

Tereza Nechvílová, učitelka

Datum vložení: 22. 11. 2017 0:00