Den bez elektřiny

V prvním listopadovém týdnu nás celkem trápilo počasí, díky kterému "nešel proud" celé pondělí, a také energetici, kteří nahlásili odstávku elektrické energie na čtvrtek. Oba dny jsme strávili ve škole a zjistili, jak moc jsme na elektřině závislí. Na druhou stranu se nabídla možnost vyzkoušet si, jak bychom si bez ní poradili.

Ve čtvrtek některé třídy opustily školní třídy, ale na 2. stupni byl nahlášen  "Den bez elektřiny". Na řadu tak přišly deskové hry, rukodělné činnosti či vyřezávání z dýní. Nikomu vůbec nevadily studený oběd ani chladnější vzduch ve třídách.

Činnosti byly zajímavé, dětem se líbily, ale jak později přiznaly, bez proudu by být delší dobu nechtěly. Nás učitele naopak potěšilo, že i bez přítomnosti tabletu či bez signálu wi-fi se většina žáků dokáže plnohodnotně bavit a zaměstnat jiné části těla než palce pravé ruky. (Pozn. Nejspíš naplánujeme výpadky elektřiny častěji.).

Datum vložení: 22. 11. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 22. 11. 2017 0:00