Akademie 2018

Letošní školní rok 2017/2018 utekl velice rychle, ostatně stejně svižně jako minulá školní léta. Přesto jsou tu určitě tradice, které si jako škola rádi zachováváme. Jednou z velice dobrých zvyklostí konce června, tedy závěru školního roku, je školní akademie. Žáci devátých ročníků tak na moment převezmou vůdčí role a stanou se organizátory, herci, tanečníky, moderátory atd.

Současní žáci devátých ročníků zvolili pro svoji školní akademii téma „Zpátky do minulosti“. Posluchače a diváky zavedli do pravěku, starověku, současné doby i budoucnosti. Celé dění a přípravy vyvrcholily v úterý dne 26. června 2018 v Kulturním domě Nechanice nejprve v dopoledních hodinách, kdy se programem pochlubili svým vrstevníkům, spolužákům, kamarádům z nižších ročníků. V podvečerních hodinách pozvali pak rodiče a další rodinné příslušníky na tuto „slávu“.

V úvodu podvečerní akademie bylo proneseno pár milý slov z úst paní učitelky Čechové. Pan Zdeněk Zajfrt, dlouholetý učitel naší školy, současný dokumentarista a kameraman místních (samozřejmě i těch veřejných školních) akcí, oslavil významné životní jubileum. Za jeho počínání a v neposlední řadě k jeho kulatinám mu byl předán pamětní list, květina a dárkový balíček.

Na pódiu se vystřídali žáci různých věkových kategorií, tedy od těch nejmladších dětí z mateřské školy až po nejstarší deváťáky. Diváci mohli sledovat působivé divadelní, taneční, instrumentální a pěvecké vstupy. Program byl velice pestrý a během něj bylo skutečně co sledovat, nad čím se kvalitně pobavit a zasmát. Nechybělo ani moderátorské slovo, kterého se ujali žáci devátých ročníků.

Svým počínáním odvedli deváťáci kus práce, za kterou byli náležitě odměněni potleskem a vřelou atmosférou publika. Děkujeme!

LH

Datum vložení: 27. 6. 2018 0:00