ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

ar

100 let kynologie

-

Dne 22. září 2017 bylo pro žáky II. stupně naší ZŠ připravené setkání se zástupci z řad psovodů. Celá akce se uskutečnila přímo v Nechanicích na fotbalovém hřišti.

Policejní služební kynologie v České republice má dlouholetou tradici. V době moderních informačních prostředků, které policisté zavádějí do praxe pro zkvalitnění své práce, je i tak čtyřnohý „mazlíček“ nenahraditelnou silou.

Součástí dvouhodinového vstupu byly nejen teoretické poznatky a zajímavosti ze života a výcviku psů, ale také názorné ukázky. Jejich psovodi nám ukázali typické situace, ve kterých je pes neocenitelným pomocníkem. Zároveň jsme se dozvěděli, jak se chovat v krizových situacích jako je například napadení psem.  Součástí preventivního programu byla i ukázka výstroje používané při výcviku služebních psů a výstroj užívaná policisty při výkonu služby. Žáci si mohli sami vyzkoušet, samozřejmě s pomocí psovoda, jak pes reaguje v daných momentech.

Ve fotogalerii naleznete momenty z této akce.

LH

http://zsnechanice.rajce.idnes.cz/100_let_sluzebni_kynologie/

 

Datum vložení: 27. 9. 2017 0:00
Datum poslední aktualizace: 27. 9. 2017 0:00
Autor: Petr Soukal

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty