Zlatá pětka 2017

PROJEKT ZLATÁ 5

Poslední květnové a první červnové úterní odpoledne patřilo všem žákům tříd 5. B a 5. A, kteří před svými spolužáky, učiteli a porotou prezentovali své výrobky projektu Zlatá 5, do kterého se aktivně zapojili všichni žáci. Z nabízených okruhů si každý zvolil téma, které mu bylo nejbližší.  Vznikly velice zajímavé projekty, které obsahovaly výrobek, prezentaci, popř. čítaly obě složky zároveň. Ve svých krátkých anotacích žáci zhodnotili svoji práci a sami sebe, svůj přístup, co se jim podařilo či dělalo obtíže. Prostor ke stručnému vyjádření dostali i konzultanti.

Porotu letos tvořili paní ředitelka Mgr. Hana Špatenková, za Školskou radu přišla paní Ing. Hana Pražáková, za pedagogický sbor paní zástupkyně Mgr. Romana Mihulová, pan zástupce II. st. Mgr. Petr Soukal. Žáky podpořili také jejích třídní učitelé paní Mgr. Martina Dundová, Bc. Jan Hutla a několik rodičů a prarodičů.

Všichni žáci se svého úkolu zhostili zodpovědně. Vznikly zajímavé práce,  např. loutkové divadlo, ptačí budky, šité panenky a květiny, háčkovaná taška, dějepisná hra, včelí úl, rybník, pletené náramky, prezentace o zvířatech, ukázky juda, košíky z papírových ruliček a pedigu, knihy o dinosaurech, gymnastice, zajímavostech ze školní jídelny, proběhla ochutnávka punčových řezů, domácího sýra a mnoho dalších prezentací a výrobků, které pak byly vystaveny v prostorách I. stupně. Každý žák obdržel tričko s logem "Zlatá 5" a ti nejúspěšnější stříbrný náramek, které žákům věnovalo SRPŠ.

Všem děkujeme a těšíme se na další ročník.

JJ

Datum vložení: 8. 6. 2017 0:00