Projekt "DEVĚT"

V letošním školním roce proběhl již 6. ročník projektu DEVĚT, který je určený pro žáky 9. ročníku. Žáci byli s projektem seznámeni v druhém zářijovém týdnu.

Úkolem každého žáka bylo zúročit své vědomosti, dovednosti, zručnost, kreativitu, tvořivost, atd. Ve spolupráci s konzultantem z řad pedagogů II. stupně, samostatně v časovém období 3 měsíců (září až listopad) zpracovali vybrané téma, které pak prezentovali před odbornou komisí, rodiči a spolužáky. Žáci si vybírali z okruhů: rukodělný, literární, historický, přírodovědný, matematický, sportovní, hudební, výtvarný či volný. Mnozí se inspirovali svými zájmy a koníčky, přípravou na budoucí povolání, některým inspirací byla práce jejich rodičů. Vznikly projekty, které obsahovaly výrobek, prezentaci nebo čítaly obě složky zároveň. V anotačním archu sami zhodnotili svoji práci, co se jim podařilo či nikoliv, co jim práce na projektu přinesla. Prostor ke stručnému vyjádření dostali i konzultanti.

Porotu letos tvořilo šest členů – paní ředitelka Mgr. Hana Špatenková, za Školskou radu přišla paní ing. Hana Pražáková, za SRPDŠ paní Michaela Truchlíková, za pedagogický sbor paní učitelky Mgr. Jana Jedličková, Mgr. Lucie Dospělová a Mgr. Regína Matoulková. Z rukodělných činností letos byly k vidění výrobky - kniha povídek, košíček z pedigu, kašírovaný fotbalový míč, hůlky z Harryho Pottera, domeček pro hmyz, skanzen Rožnov p.Radhoštěm a kresby. Ostatní prezentace seznamovali přítomné např. s historií obce Nechanice, s historií města Pardubic, o 7 nových divů světa, ze sportovní oblasti o basketbalu, volejbalu, fotbalu a mnoho dalších. Na závěr každý zúčastněný dostal tričko s logem projektu DEVĚT.

JJ

Datum vložení: 4. 12. 2016 0:00