Hasík (nejen) u šesťáků

Hasík - tak se jmenovala akce, kterou pro žáky 6. A připravili hasiči HZS Nový Bydžov. Podívejte se na hodnocení akce.

Na Hasíku mě zaujalo, že je plno hasicích přístrojů. Jsem ráda, že se konaly dvě akce Hasíka a těším se, až pojedeme do Nového Bydžova na hasičskou stanici. Na akci se mi líbilo, že jsme si zkoušeli, co budeme dělat, když začne hořet. Také bylo fajn si říkat, co máme dělat, když začne hořet budovat. A jsem ráda, že jsem na Hasíku byla. Už se těším, až pojedeme do Bydžova.

Karolína Michálková, 6. A

Hasíku se zúčastnila pouze 6. A. Tato přednáška se konala dvakrát. Uváděli to dva hasiči z Nového Bydžova. Ze začátku nás zkoušeli, jestli umíme základy. Potom nás učili, co máme dělat v zakouřené místnosti. Co máme dělat, když nám začne hořet oblečení. Říkali jsme si taky, jaký oheň je dobrý a jaký je špatný.

Štěpán Pozler, 6. A

Jednou k nám přijeli hasiči z Nového Bydžova. Přijeli nám říkat o tom, jak se máme zachovat při požáru. Pouštěli nám prezentaci o hasičích, co máme dělat, když u nás hoří. Byli u nás dvakrát. Také nám ukazovali, když nám hoří v pokoji a máme tam kouř, tak si namočíme ručník něčím, nějakou tekutinou a dáme ji pod dveře. Nebo třeba když si uděláte v lese ohýnek, může chytit celý les, takže proto musíte udělat to, že vykopete jámu a okolo dáte kameny a zapálíte, to aby třeba nechytlo listí, kořeny.

Vladimír Bezděk, 6. A

Hasík se konal 25. května v učebně hudební výchovy. S dvěma hasiči z Nového Bydžova, Jirkou a Davidem, jsme si povídali. Učili nás o bezpečném chování s ohněm. Předváděli nám, jak se zachovat, když hoří, jak máme zacházet s elektřinou - nedávat ji do vody. Zkoušeli nás, jestli víme, jak se zachovat s ohněm. Půjčili nám plynovou masku. Předváděli nám, jak udělat, když začne hořet. Za odměnu nám dali puzzle,  bonbóny. Říkali nám telefonní čísla na hasiče, policii, záchranku. Na začátku září pojedeme k nim na stanici.

Bavilo mě to, ale už to znám, protože na hasiče chodím.

Matyáš Truchlik, 6. A

LH