Den zdraví na 2. st.

Den zdraví na II. stupni je akce, která se pro žáky koná každoročně. Jak ji hodnotili žáci?

Den zdraví se konal 2. 6. 2017. Bylo celkem 7 stanovišť – zdravověda, kurz první pomoci, policie, hasiči, záchranáři, zdravá výživa a co dělat při živelných katastrofách. My jsme šli nejdříve na zdravovědu. Tam jsme zkoušeli obvazovat své spolužáky a potom jsme psali malý testík. Pak jsme šli na kurz první pomoci, kde nám pan učitel říkal, co máme dělat, když najdeme někoho ležet bez vědomí a pak jsme si zkoušeli masáže srdce. Potom následovalo stanoviště s živelnými katastrofami. Pan učitel nám pouštěl videa „štěstí přeje připraveným“. Pak jsme šli k hasičům, kde jsme shlédli hasičské auto.

Karolína Šmahelová, 6. A

Projekt Den zdraví, který byl v ZŠ Nechanice na druhém stupni, se konal dne 2. června.

Jako první jsme si vyzkoušeli, jak se obvazuje zlomená ruka, otázky o záchraně a hra jménem Double. Jako druhý nám pan učitel Horák vysvětloval, jak zachránit člověka bez vědomí a mohli jsme si vyzkoušet restartovat srdce na umělé postavě. Jako třeba jsme si pouštěli video s panem učitelem Mišíkem. Pouštěl nám, co se může stát. Jako čtvrté jsme šli k hasičům a vysvětlovali nám nějaké přístroje. Jako páté jsme byli u záchranářů, bylo to stejné jako v druhé části. Jako šesté nám policajti ukazovali nějaké vybavení a mohli jsme se i svézt. Jako sedmé, poslední stanoviště, jsme si říkali, co je zdravé a co ne.

Den zdraví se mi velice líbil, bylo tam dost věcí na vyzkoušení. Jenom, co mě trochu vadilo, že jsme měli 3 stanoviště na záchranku.

Marek Čáslavský, 6. A

Líbilo se mi, že jsme byli u policii, protože vždy jsem se chtěla stát policajtkou. Celkem jsem byla ráda, že jsme si mohli vyzkoušet, jak si obvázat nohu nebo ruku. Také bylo fajn být u hasičů a sedět v jejich autě. Líbilo se mi, že jsme dozvěděli o zdravé výživě.

Karolína Michálková, 6. A

Den zdraví se uskutečnil 2. 6. 2017. Byly tam třídy: 6. A, 7. A, 8. A, 8. B, 9. A, 9. B. Bylo 7 stanovišť – obvazy, zdravověda, kurz 1. pomoci, hasiči, záchranka, policie, štěstí přeje připraveným. Obvazy byly v 7. A, zdravověda na zahradě, kurz 1. pomoci v tělocvičně, hasiči u zbrojnice, záchranka v hudebce, policie na zahradě a štěstí přeje připraveným ve fyzice. V obvazech nás učili, jak si obvázat ránu nebo zlomeninu. Ve zdravovědě jsme se poučili o zdravé výživě. V kurzu první pomoci nás učili, jak máme dát první pomoc zraněnému. U hasičů nám ukazovali techniku. U záchranky nám ukazovali techniku a metody. Police nám ukazovala zbraně a auto. Štěstí přeje připraveným nás naučilo, jak se chovat v krizových situacích.

Matěj Soukal, 6. A

Den zdraví jsme měli každý rok od první třídy až do šesté. Já píšu o tom posledním ročníku v 6. A, který proběhl 2. června. Stanovišť bylo 7. Mně se nejvíce líbilo stanoviště s policajty a první pomoc. Na stanovišti první pomoci jsem dělal figurínu a byla to sranda. Policejní stanoviště se mi líbilo také, protože ten policista byl ochotný, vše jsme si mohli zkusit a svezl nás v policejním autě.

Tento poslední Den zdraví se mi líbil nejvíce.

Richard Žehan, 6. A

Dne 2. 6. 2017 se uskutečnila velmi zajímavá akce na 2. stupni ZŠ Nechanice. Na této akci bylo hodně zajímavých stanovišť – např.: policie, zdravá výživa, ochrana lidí, první pomoc. Tato akce začala již brzy ráno místo vyučování, trvala do 12:05 hodin. Potom jsme šli domů.

Myslím, že se akce povedla. Snad se líbila i ostatním žákům z jiných tříd.

Barbora Prchlíková, 6. A

LH