Akce ve školní družině

Družinové cestování ve školním roce 2016/2017 aneb „Zážitky ze školní družiny“

V tomto školním roce klubovny „Průzkumníků“, „Eskymáků“ a „Čechů“ cestují po celém světě. Celoroční hra s názvem „S drůžou kolem světa“ je zaměřena na poznávání všech kontinentů.

Každý týden jedna skupina připravuje soutěž z určité země pro všechny ostatní. Tvoříme výrobky, které tematicky zapadají k různým národům a vystihují kulturu dané země. Povídáme si o tradicích, zajímavostech, kulturních památkách, sportech, známých osobnostech, přírodě apod.

Poznáváme vlajky, znaky a státní zřízení zemí. Snažíme se – někdy s větším úspěchem, jindy s menším – zorientovat se v mapách. Doufáme, že v květnu, až hru budeme končit, najdeme bez problémů cestu domů.

V září jsme si mimo jiné zasoutěžili na zahradní slavnosti a pak jsme se vrhli na dobroty z podzimních plodů, které připravily paní vychovatelky.

V říjnu jsme již tradičně pekli a prodávali posvícenské koláče. Na zábavě, kterou pořádal dětský domov, jsme z prodeje utržili 1100,- Kč a věnovali jsme je dětem z DD.

Dne 10. listopadu ve škole proběhly Svatomartinské trhy, na kterých jsme měli stánek s našimi družinovými výtvory. Každá třída se prezentovala buď kulturním vystoupením nebo svými výrobky (nebo obojím). Celou akci uvedl svým příjezdem sv. Martin na bílém koni.

Do konce roku nás ještě čeká oblíbené „Hledání Ježíška“, na které vás tímto chceme pozvat. Do nového roku za celou školní družinu přejeme hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

Fotografie ze všech těchto akcích najdete buď na http://zsnechanice.rajce.idnes.cz/ nebo na družinovém facebooku: https://www.facebook.com/druzinazsnechanice/

EH+MM+KS

Datum vložení: 6. 12. 2016 0:00