Oslavy 120. výročí

Rpřed školouádi bychom poděkovali všem, kteří s námi oslavili 120. narozeniny budovy 2. stupně ZŠ. Čas si během víkendu 14. - 15. listopadu 2015 udělalo více než 300 návštěvníků z řad veřejnosti, cca 30 bývalých a  většina současných pedagogů nechanické školy a spousta dětí malých i větších.

Akci zahájila několika slovy ředitelka školy Mgr. Hana paní FraňkováŠpatenková, která krátce seznámila přihlížející s historií budovy. Velice nás potěšila vzácná návštěva v podobě dcery bývalého ředitele Měšťanských škol v Nechanicích pana Josefa Kolářského paní Mgr. Zdeňka Fraňková, která zavzpomínala na časy strávené ve škole, která byla zároveň jejím domovem. Tečku za venkovním programem učinili svým vystoupením žáci naší školy. Poté již mohli zimou zkřehlí, ale též příjemně naladění hosté vstoupit dovnitř a projít celou budovu.

Každá třída ndokumentaceabízela jiný program - volba loga školy, fotografie, současné i staré školní pomůcky, učebnice, výrobky a výkresy dětí. Nejvíce lákaly třídní výkazy, staré kroniky a ročenky, ve kterých se především dospělí rádi vrátili o několik roků zpět a mohli dětem či vnoučatům ukázat obrázky ze svých školních let. Většina hostů,  mezi nimiž se objevil např. bývalý ředitel školy Mgr. Jan Dinga, se ráda posadila a zhlédla video pana Z. Zajfrta ze školních akcí starších i nedávných. Tento film i videoznáznam z průběhu oslav bude v nejbližší době k dispozici na webových stránkách školy.

Rádi bychom závěrem vyzdvihli přínos práce pana Mpan Zajfrtgr. Zdeňka Zajfrta, bývalého učitele, ředitele a pamětníka, jehož materiály, ochotná pomoc i dobrá paměť nám velice usnadnily organizaci oslav. Dík patří i panu  Ing. Jiřímu Turkovi za pomoc při tvorbě videa a za pořízení videozáznamů z průběhu akce. Posledními střípky, které doplnily program, byly přednáška paní Evy Větrovské o historii školství v Nechanicích a dort paní Veroniky Šijanové. Děkujeme!

PDort V. Šijanovéevně věříme, že celá akce byla důstojným přípomenutím významné etapy nechanické historie. Vaše hojná účast i reakce v knize návštěv je toho důkazem, za což patří dík i vám.

Datum vložení: 30. 11. 2015 0:00
Datum poslední aktualizace: 30. 11. 2015 0:00