McDonald Cup - II.B kategorie

Také starší žáčci (ročníky 2004-2006) se zúčastnili turnaje v rámci McDonald Cupu, přivítali nás na ZŠ Štefcova v HK.

Turnaj měl vysokou úroveň, 4 z 5 týmů mohly bojovat o nejvyšší příčku. Úvodní duel se Smiřicemi jsme nezačali nejlépe a brzy prohrávali 0:1. Po poločase se ale hra vyrovnala a nám se podařilo srovnat krok gólem T. Hladíka. Hra se dařila, kombinace vycházela, ale soupeř hrozil z rychlých protiútoků. Soupeře i jejich trenéra ničily zákroky našeho brankaře M. Soukala, kterého v jeden moment zastoupila na brankové čáře sestra Bára, navíc se nám po bleskové akci podařilo vstřelit slepený gól (R. Žehan), čímž jsme soupeře definitivně zlomili. Výhra 2:1.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti papírově nejslabšímu týmu z Kuklen, ale oproti prvnímu zápasu se naše hra výrazně zhoršila. Nakonec z toho vzešlo upracované vítězství 1:0 (gól Richard Žehan).

Třetí utkání slibovalo zajímavou podívanou mezi dvěma dosud neporaženými týmy - naším týmem a domácími. ZŠ Štefcova dobře kombinovala, ale všechna snahy končily na našem brankaři či hned u obránců, na druhou stranu jsme neproměnili náznaky šancí. Zápas rozhodla hrubka naší obrany, kdy jsme nedokázali odkopnout míč z vlastního brankoviště. Prohra 0:1, ale se ctí.

Poslední náš zápas prakticky rozhodl jediný hráč soupeře, který rychlostně i technicky převyšoval naše hráče. Prohra 0:3 s Chlumcem nás tak nakonec vynesla na 3. konečné místo, což je vzhledem ke konkurenci velice slušné umístění.

Klukům (a děvčeti) děkuji za předvedený bojovný výkon a s některými se budu těšit na příští ročník.

Hráči:

M. Hach, M. Soukal, M. Sirotek, M. Bárta, F. Kaplan, R. Žehan,
V. Grund, B. Soukalová, T. Hladík, J. Šijan.

Datum vložení: 27. 4. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 27. 4. 2016 0:00