Lyžařský výcvik 2016

Letošní zima si s námi opět pohrávala a brnkala na nervy nejen majitelům horských chat a vlekařům, ale také nám. Původní termín kurzu (leden) jsme byli nuceni zrušit a zvolit termín náhradní. Reakce na tuto změnu byly různé, ale vzhledem k exkluzivním podmínkám se tento krok ukázal jako správný.

Po příjezdu na Šerlišský mlýn napadlo cca 30 cm čerstvého sněhu, který byl později upraven a sjezdovka tak nabídla optimální podmínky pro výuku, které se účastnilo 21 lyžařů a 12 snowboardistů. Po půldenním výcviku základních činností na rovině jsme se vydali rovnou na svah a začali s výcvikem. Někteří postupovali rychleji, jiným trvalo vše o trochu déle, ale nakonec všichni zvládli záludnosti jízdy na vleku a všichni se také dokázali vrátit z kopce celí a bez zranění, za což jsme srdečně rádi. Takto jsme pilovali oblouky i skoky celé tři dny a někteří si museli sáhnout hodně hluboko do svých fyzických rezerv, ve výjimečných případech si mohli někteří dopolední výcvik o několik minut zkrátit a odejít dříve na pokoj odpočívat. Večer tato únava z dětí neuvěřitelně rychle spadla a sil bylo na rozdávání.

Zpestřením výcviku se staly pro některé běžky, legrace jsme na nich užili víc než dost, stejně jako při sněhových bitvách cestou ze Šerlichu. Doporučuji prohlédnout fotogalerii.

Páteční den jsme strávili ve skicentru v Deštném v Orl. h., kde bylo možné vyzkoušet jízdu na prudším svahu a za plného provozu. I přes nízkou kvalitu tratě (přemrzlý sníh, spodní část značně neupravená) a nepřízeň počasí (déšť a vítr) a nefungující sedačkovou lanovku jsme si den užili a spokojení se vraceli zpět na chatu.

Celý výcvik bych rád zhodnotil jako velice zdařilý, atmosféra byla velice přátelská, děti spokojené, zdravé a mnohdy úplně jiné, než jak je známe ze školy. Rád bych poděkoval také kolegům, kteří trpělivě a s úsměvem dokázali všechny děti bezpečně naučit jízdu na lyžích či snowboardu, byť to někdy vyžadovalo hodně úsilí fyzického i psychického.

Vyúčtování proběhne v nebližším termínu, o všem budet informováni prostřednictvím ŽK či webu.

Datum vložení: 15. 3. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 3. 2016 0:00