ZŠ a MŠ Nechanice vyhlašuje ZÁPIS ŽÁKŮ do 1. ročníků ZŠ. Více se dozvíte v aktualitách...

Hudební soutěž na 1. stupni

V pátek 8. dubna 2016 se konala opět tradiční jarní hudební soutěž na
1. stupni.

Letos byl trochu problém se zajištěním vhodného prostoru, protože se soutěže každoročně zúčastňuje velké množství dětí a ostatní je chtějí podpořit alespoň jako diváci. Proto došlo k malé úpravě po organizační stránce, nesoutěžilo se po oborech, ale po ročnících. Ve finále to znamenalo mnohem těžší práci pro porotu, která zhlédla na 60 vystoupení a musela se v tom zorientovat. Členové poroty Aneta Truchliková a Aleš Kopečný z deváté třídy pod vedením p. uč. Jitky Vodrážkové se se svou úlohou skvěle vypořádali. Proto si zde můžete prohlédnout výsledky jejich práce.

Při pohledu na výsledkovou listinu ve srovnání s minulými ročníky lze říci, že se úroveň vystoupení zvýšila, je patrná zásluha ZUŠ Melodie, která v Nechanicích nyní už léta působí, a také tanečního studia. Zajisté je zde i vliv Mateřského centra Nechanice, kde se děti rozvíjejí i po hudební stránce už od nejmladších batolat.

Pokud jde o složení repertoáru, je potěšující, že děti stále nezapomínají na lidové písně, i když řadu zpěváků, zvláště starších, samozřejmě lákají moderní hity. Proti loňsku byla více využívána karaoke, i když ani s nimi není zrovna lehké zpívat. Dále byla často zastoupena tvorba osvědčené dvojice Uhlíř-Svěrák, která tradičně nezklamala.

V oboru hry na nástroj jsme slyšeli stále se zlepšující výkony a mimo fléten také klavír, trubku, kytary. Většina soutěžících se snažila na soutěž připravit předem a odvést co nejlepší výkon, což se také dařilo. Takže nezbývá, než poblahopřát všem, kteří byli na slavnostním předávání oceněni a doufat, že zájem o zpěv, hraní a tancování bude v naší škole trvat i nadále.

Datum vložení: 15. 4. 2016 0:00
Datum poslední aktualizace: 15. 4. 2016 0:00