ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Zvířátka v teráriích

Zvířátka v teráriích  1

projekt 5.B

V rámci přírodovědy jsme vyjeli za mazlíky z terárií: myši, hadi, rybičky. Navštívili jsme zoo koutek v ZŠ Bezručově v Hradci Králové. Před tím jsme se ale připravili, zjistili spoustu informací a ve skupinkách sepsali plakáty pro ostatní.

Foto: Zuzana Škvrnová, Petra Stránská

Jak celý projekt vidí děti?

V přírodovědě jsme měli jít do skupin a psát o nějakých zvířatech. A hádejte, kdo všechno psal a kreslil. Já!  Psal jsem o třech zvířatech: činčila, pagekon řasnatý a krajta královská. Ale aby alespoň někdo jiný něco udělal, tak David nakreslil pagekona, Martin podtrhával a Radek byl  nemocný. Když jsme to měli hotové a měli jsme to číst před třídou, tak nikdo z mé skupiny tu nebyl. Takže jsem to celé četl, ale za tři body se to docela vyplatilo.

V úterý jsme jeli se třídou do malé zoo a do Fly Zony. Když jsme byli v malé zoo, tak na začátku chodby byli různí hlodavci, třeba křečci, potkani, myši a myslím morčata. Byli tam taky opice, ještěři, hmyz, ryby, želvy a hadi. Měli tam dokonce činčilu a krajtu královskou, ale neměli pagekona.

Malá zoo byla super a potom jsme šli do Fly Zony, která byla taky super. Byli jsme tam 1,5 hodiny, potom jsme měli 20 minut na rozchod, najedli jsme se a jeli domů.

(Robin Louženský)

Ve skupinkách jsme si vybrali jedno, dvě nebo tři zvířátka. Naše skupinka si vybrala dvě: hroznýše královského a neonku červenou. V naší skupince jsme já, Emča, Ivča, Jarda a Robin. Docela si ve skupince rozumíme. Ta dvě zvířátka máme rozdělená, my holky děláme neonku červenou a kluci dělají hroznýše královského. Ve skupince je sranda, vždy se tam smějeme a taky vždy dostaneme alespoň jeden kamínek a za kamínky samolepku do našich skupinkových políček.

(Barbora Kliková)

V pondělí jsme šli do skupinek a vybrali jsme si zvíře, které jsme měli popisovat a něco o něm říct. My jsme si vybrali agamu vousatou. Já jsem psal, Vája kreslila a kluci taky. A potom jsme si mohli vybrat další zvíře a my si vybrali sklípkana kadeřavého. A já jsem zase psal, Vája kreslila a kluci taky. A když jsme skončili, tak jsme před tabulí mluvili. Já jsem četl a Honza taky. Paní učitelka nás za to pochválila a dala nám za to tři body.

(Dominik Železo)

V pondělí jsme dokončili obrázky se zvířátky, před digi tabulí jsme představovali naše výtvory. V úterý jsme čekali před školou, než jsme vyrazili na náměstí. Paní učitelka dám dala čísla. Já měl 6. Paní učitelka nám řekla: „Počítáme.“ Každý řekl své číslo a potom jsme vyrazili na náměstí a čekali na autobus. Bylo plno, ale vešli jsme se. Když jsme byli na místě, museli jsme ještě něco dojít. Tam jsme viděli hodně zvířátek.

My jsme mysleli, že škrtič uškrtí nějakou slepici, ale bohužel ne.

Po 1 a půl hodině jsme odešli a šli směr Atrium do Fly Zony. Když jsme tam došli, skoro nikdo tam nebyl. Já jsem si musel koupit protiskluzové ponožky. Šel jsem na trampolíny, házeli jsme si balóny a po 45 minutách jsme konečně mohli na velkou trampolínu. Skákal jsem tam rybičky, otočky o 360 stupňů, na tu velkou jsem si ale netroufl. Šel jsem i na twister neboli rozmetač, tam jsem asi 4krát spadl. Bylo to fajn.

(Honza Kocián)

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zviratka-z-terarii-projekt-5-b

Datum vložení: 1. 2. 2024 8:47
Autor: Petr Soukal

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty