ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Zvelebení prostoru školní zahrady

Zvelebení prostoru školní zahrady 1

akce 2. stupně

Ve druhém pololetí školního roku 2023/2024 jsme se rozhodli ve spolupráci s vedením školy, pedagogy a nemalého počtu žáků o realizaci a zvelebení přístupové cesty na školní zahradu.

Dlouhá léta byl přístup zatravněný a sloužil čtyřnohým miláčkům jako záchodek, přičemž podélná zídka nebyla taktéž příliš reprezentativní. Hrozilo zřícení celého plotu, proto děkujeme zřizovateli za rychlou reakci v podobě nového základu a betonového plotu, čímž zabezpečila a také opticky zvelebila celý prostor a učinila první krok pro zlepšení přístupu.

Druhým krokem byla (přerušovaně) několik měsíců trvající práce našich žáků a pedagogů na úpravě samotného podkladu a přístupu. Práce spočívala ve vytrhání nemalého počtu cihel, které původně tvořili dlažbu, která však za léta zarostla. Po vytrhání cihel došlo k vyrovnání povrchu, zpevnění štěrkem a pokládce zámkové dlažby. Ač to zní celkem jednoduše, byla to pro všechny práce náročná.

Tímto děkujeme za nemalou sílu vynaloženou našimi žáky napříč ročníky 2. stupně, ale zejména žákům 8. a 9. tříd, přičemž někteří neváhali vypomoci i v době mimo vyučování. Zároveň patří velký dík obci Lodín za věnování použité zámkové dlažby a také stavebninám Souček Nechanice za dovezení dlažby až na místo a poskytnutí materiálu (obrubníků a betonové směsi) na ukončení celého chodníku.

Nyní jsme přístupový chodník využili na zvěčnění se žáků 9. třídy a ve spolupráci s předmětem VV budeme navazovat v tradici naplnění "chodníku slávy".

Třetí etapou vlastních úprav je oprava původních zídek na školní zahradě, která již započala a předpokládáme její dokončení v dalším školním roce.

OH

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/prestavba-pristupu-na-skolni-zahradu

Datum vložení: 10. 7. 2024 12:41
Autor: Petr Soukal

Úřední hodiny v období prázdnin Typ: PDF dokument, Velikost: 173.12 kB

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty