ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Zážitková výuka venku

Zážitková výuka venku 1

4.B zkoumala rostliny a stromy kolem školy

Dne 26.3. se žáci 4.B třídy vydali na neobvyklou hodinu přírodovědy. Tentokrát se totiž vzdali lavic a učebnic a místo toho se vydali ven, do přírody, kde se měli možnost naučit něco nového o rostlinách a stromech. Během venkovní výuky přírodovědy žáci nejen zkoumali rostliny a stromy, ale také se zapojili do tvůrčích aktivit spojených s výtvarnou výchovou. Společně se učili
rozpoznávat jednotlivé druhy, pojmenovávat je. Do výuky jsme zapojili i IT technologie, žáci používali mobilní telefony. Tato aktivita nejenže posílila znalosti žáků o přírodě, ale také je naučila využívat moderní technologie k efektivnímu učení.

P. Karásková

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zazitkova-vyuka-prirodovedy-venku-4-b

Datum vložení: 8. 4. 2024 10:43
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty