ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Všem žákům přejeme krásné prázdniny!

 

Výšlap na východ slunce -  Sněžka 9. 6. 2022

Výšlap na východ slunce -  Sněžka 9. 6. 2022

očima žáků 2. stupně

    Autobusem jsme se dostali k Pomezným boudám a tam naše cesta začala. Všichni jsme za panem učitelem, paní učitelkou a milou paní asistentkou vyšli na dlouhou cestu. Na cestu nám svítily jasně rozsvícené hvězdičky (a také baterky). Na vrchol Sněžky jsme se dostali asi po dvou hodinách. S úžasem jsme sledovali nádherný východ slunce, který nás úplně ohromil. Výlet se mi moc líbil.

Jeníková Markéta

   

    Výlet na Sněžku byl pěkným zážitkem. Užila jsem si ho, výšlapu v jednu hodinu se už asi nezúčastním, ale stálo to za to. Východ slunce byl krásný, kolektiv pohodový a obešly jsme se bez úrazů. Doporučuju každému něco takového někdy vyzkoušet, výhled je opravdu úžasný.

 

Drozdová Lada

   

    Cesta byla velmi náročná, chvílemi byla zima, hlad, a pak zas teplo.  Vzpomněla jsem si na vojáky v zákopech a Zdenu pod kořenem museli vydržet tak já musela taky. Bolavé nohy stály za východ Slunce. Cesta dolů už byla větší pohoda s hezkým vibem a summer písničkami.

Valešová Alžběta

 

   Bylo to super moc jsme si to užili. Byla sranda až na to, že jsem se někde uprostřed Sněžky ztratila. Východ slunce byl moc hezký i když jsme přišli malinko později cítila jsem se tam, jako v ráji až na tu zimu a vítr. Rozhodně to byl jeden z nejhezčích výletů za tento rok 2022.

Děkuji všem za krásný nový zážitek. 

Kliková Kateřina

  

Jednoho rána jsme se školou vyrazili na Sněžku. Tento školní výlet byl velmi zajímavý, ale také dost náročný. Sraz byl v jednu hodinu ráno v Nechanicích, kde se nachází i naše škola. Pomalu jsme vyjeli a v autobuse jsme dělali různé blbosti, někdo spal, někdo poslouchal písničky, jedl povídal si, hrál hry. Když jsme dorazili na Luční boudu, kde nás vysadil autobus, zapnuli jsme čelovky a vyrazili na cestu. Po nějaké době co jsme šli z kopce dolů, se cesta začala prodlužovat do kopce. Celou cestu jsme šli do koce, jak dobrým, tak i náročným terénem. Museli jsme dělat dost zastávek, přijde vám ta cesta totiž nekonečná. Potom ale přišel čas, kdy se pomalu začínalo svítat. Když jsme šli po posledních vrcholkách po cestě, tak jsme si začali konečně uvědomovat jaká krása to je, a všichni samozřejmě fotili.

    V první skupině nás šlo sedm s panem učitelem, postupně jsme se ale i my začali od sebe vzdalovat. Musím se pochlubit, že jsem na Sněžku vyšla úplně první z nás všech. Jelo nás zhruba třicet. Když jsme vyšli nahoru, začali jsme všichni fotit, poté jíst a teprve si uvědomovat kde to jsme a v jakou dobu. Byla nám docela zima, proto jsme se poměrně dost třásli zimou. Počkali jsme na ostatní, chvíli tam pobyli a pomalu se vydali dolů. Cesta dolů nám trvala poměrně rychle, ale pár přestávek tam také bylo. V Peci pod Sněžkou nás vyzvedl autobus a jeli jsme zpátky do Nechanic. Všem se nám výlet moc líbil, ale všichni jsme byli i dost unavení, proto většina z nás prospala pomalu celou cestu domů. Těším se na příští rok!

Prchlíková Kristýna

 

Cesta byla náročná, ale všichni jsme ji zvládli bez zranění. Na Sněžku jsme dorazili ve 4:48, kde jsme se najedli, pokochali výhledem a počkali na ostatní. Domů jsme se vrátili okolo desáté a všichni jsme byli rádi, že se můžeme konečně vyspat.

Fabiánová Anna

 

Dne 9.6.2022 se některé třídy Základní a Mateřské školy v Nechanicích vydali na túru do hor a to dokonce až na vrchol Sněžky, tedy nejvyšší hory České republiky. Původně měli jet pouze 8. třídy, ale přidali se k nim i nějací šesťáci.

Sraz se konal v 0.50 hodin na Husově náměstí, kde všechny nabral autobus a už mohli vyrazit na cestu. Cesta autobusem byla rušná. Děti měli spoustu energie a skoro nebylo slyšet vlastních myšlenek. Při příjezdu k Pomezním boudám, kde začínala trasa  proběhlo rychlé foto a potom už se šlo. Všechny ze začátku překvapil brzy začínající kopec, na ten jsme si ovšem brzy zvykly, protože až na vrchol Sněžky jsme po rovince nešli.

Když jsme dorazili na vrchol, tak všem spadla brada… Nejen, že jsme si mohli užít krátký, ale zasloužený odpočinek, také jsme se kochali nádherným výhledem a zářícím východem slunce. Věřím, že to za tu dřinu stálo všem.

Cesta ze Sněžky vedla do Pece pod Sněžkou, kam si pro nás přijel zase autobus. I když byla náročná a spoustu z nás si natlouklo „zobák“, tak jsme všichni úspěšně dorazili až na zastávku. No… co Vám budu povídat, skoro celý autobus až na pana řidiče spal. Ještě aby ne, v tento den jsme se všichni překonali… Vyjít na Sněžku a ještě ke všemu o půl třetí ráno. Neříkejte, že Vy byste hned také neulehli do postele.

Chtěla bych poděkovat paní učitelce Kovalčukové a hlavně panu učiteli Luňákovi, kteří nám tento zážitek zařídili a užili si ho celý s námi.

Jírová Lucie

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Ranni_vyslap_na_Snezku_9.6._2022/

 

Datum vložení: 16. 6. 2022 6:51
Datum poslední aktualizace: 16. 6. 2022 6:56
Autor: Petr Soukal
Úřední hodiny v období prázdnin

4. 7. od 8:00 do 15:00 hodin

18. 7. od 8:00 do 15:00 hodin

15. 8. od 8:00 do 15:00 hodin

Jiný termín pouze po telefonické domluvě.

Změna bankovních účtů

od 1. 7. 2022

více v aktualitách

 

 

 

Uzavření školní jídelny o prázdninách

16.07.2022 - 14.08.2022

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty