ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Výlet do Holandska

niz

akce 2. stupně

Žáci ZŠ Nechanice se po dlouhé době konečně dočkali školního zájezdu do zahraničí, tentokrát do Nizozemí, země tulipánů, větrných mlýnů a výborných sýrů. Společně s některými učiteli naši žáci nasedli v úterý 9. května do autobusu směrem do města Volendam.

První zastávkou byl hned druhý den místní skanzen s typicky holandskými mlýny. O něco později se vydali vstříc mořským břehům a farmě na výrobu sýrů a dřeváků ve městě Edam. Nesměla chybět ani výprava do hlavního města Nizozemí Amsterdamu, s jeho spletitými uličkami a muzeem s obrazem Vincenta van Gogha. Závěrem dne byla plavba výletní lodí po řece Amstel. Navečer se autobus vydal do Utrechtu, kde žáci přenocovali v krásném hotelu a hned ráno vyrazili do delfinária, které na všechny udělalo dojem představením delfínů, tuleňů, lachtanů a mrožů.

Po obědě žáky čekala návštěva muzea Jana Amose Komenského ve městě Naarden s česky mluvící průvodkyní. Po nabitém programu a spoustě nevšedních zážitků se žáci navečer vydali autobusem zpět domů do České republiky. Výlet byl úspěšný a účastníci si domů odvezli spoustu nových vzpomínek. Doufáme, že se nám podaří i příští rok uskutečnit další školní zájezd. 

Mgr. Eliška Ladmová a Mgr. Miluše Lokvencová
Fotografie M. Lokvencová

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Holandsko/

 

Datum vložení: 12. 6. 2023 13:44
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty