ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Volejbal – dívky

sportovní akce žákyň 2. stupně

Pěkný úspěch si připsalo družstvo našich volejbalistek. Vše začalo okrskovým kolem v Novém Bydžově, kde naše děvčata dokázala porazit všechny týmy - ZŠ Karla IV. Nový Bydžov, Hlušice, Skřivany i Chlumec – a to bez ztráty jediného setu. To znamenalo postup do okresního finále v Hradci Králové. 

V okresním finále se utkala tři vítězná družstva okrskových skupin systémem každý s každým. První utkání našich děvčat proti Třebechovicím přineslo napínavý a vyrovnaný souboj, který skončil remízou 1:1. Poté Třebechovice porazily jednoznačně ZŠ M. Horákové, a tak rozhodovalo, jestli a jakým poměrem tohoto soupeře porazíme i my. A podařilo se – nejen výhra, ale také vyšší rozdíl skóre (o 3 body v náš prospěch). To znamenalo pro náš tým 1. místo v okresním finále a postup do krajského kola.

Na krajské finále jsme cestovali do Hostinného, kde se utkalo 6 týmů. Ve skupině naše děvčata porazila družstvo z Trutnova a podlehla Rychnovu. V semifinále nás porazil pozdější vítěz Náchod a v souboji o 3. místo nám nestačily síly na Novou Paku. Celkové pořadí krajského finále: 1. Náchod, 2. Rychnov, 3. Nová Paka, 4. Nechanice, 5. Rtyně, 6. Trutnov.

Celkové 4. místo v kraji je pro naši školu krásný úspěch. Kdo se o něj zasloužil?
Adéla Daridová, Aneta Kociánová, Emma Matějíčková, Viktorie Melicharová, Tereza Mikolášková, Dominika Mikulcová, Karolína Mikulcová, Magdalena Vachková. 

Děkujeme děvčatům za vynikající reprezentaci naší školy na hřišti i mimo něj.
Zvláštní poděkování patří rodičům Kociánovým za pomoc s dopravou do Hostinného.

Eva Hrušková

 

Datum vložení: 15. 5. 2024 8:13
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty