Volejbal – dívky

sportovní akce žákyň 2. stupně

Pěkný úspěch si připsalo družstvo našich volejbalistek. Vše začalo okrskovým kolem v Novém Bydžově, kde naše děvčata dokázala porazit všechny týmy - ZŠ Karla IV. Nový Bydžov, Hlušice, Skřivany i Chlumec – a to bez ztráty jediného setu. To znamenalo postup do okresního finále v Hradci Králové.

V okresním finále se utkala tři vítězná družstva okrskových skupin systémem každý s každým. První utkání našich děvčat proti Třebechovicím přineslo napínavý a vyrovnaný souboj, který skončil remízou 1:1. Poté Třebechovice porazily jednoznačně ZŠ M. Horákové, a tak rozhodovalo, jestli a jakým poměrem tohoto soupeře porazíme i my. A podařilo se – nejen výhra, ale také vyšší rozdíl skóre (o 3 body v náš prospěch). To znamenalo pro náš tým 1. místo v okresním finále a postup do krajského kola.

Na krajské finále jsme cestovali do Hostinného, kde se utkalo 6 týmů. Ve skupině naše děvčata porazila družstvo z Trutnova a podlehla Rychnovu. V semifinále nás porazil pozdější vítěz Náchod a v souboji o 3. místo nám nestačily síly na Novou Paku. Celkové pořadí krajského finále: 1. Náchod, 2. Rychnov, 3. Nová Paka, 4. Nechanice, 5. Rtyně, 6. Trutnov.

Celkové 4. místo v kraji je pro naši školu krásný úspěch. Kdo se o něj zasloužil?
Adéla Daridová, Aneta Kociánová, Emma Matějíčková, Viktorie Melicharová, Tereza Mikolášková, Dominika Mikulcová, Karolína Mikulcová, Magdalena Vachková.

Děkujeme děvčatům za vynikající reprezentaci naší školy na hřišti i mimo něj.
Zvláštní poděkování patří rodičům Kociánovým za pomoc s dopravou do Hostinného.

Eva Hrušková

Datum vložení: 15. 5. 2024 8:13

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024