ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Všem žákům přejeme krásné prázdniny!

 

Vodácký výlet na Sázavu

Vodácký výlet na Sázavu 1

třídní výlet 9. B

V rámci blížícího se konce roku a vzdělávání 9. B na naší škole jsme společně vyrazili na třídenní vodácký výlet na Sázavu. Trasa dlouhá 56 km nás provedla malebným prostředím chatových oblastí lemovaných skalami a různými hradišti. Přírodní scenérie byly úchvatné a na své si přišli i milovníci živočichů, neboť podél Sázavy jsme zahlédli velké množství druhů vodního ptactva, vodních obratlovců, obojživelníků, ale například i želvu bahenní.
Začátek trasy jsme situovali do města Český Šternberk, jehož dominantou je nádherný a rozlehlý hrad pocházející z 13. století. Další zastávkou byla Sázava, která je pro změnu místem slovanské vzdělanosti díky Sázavskému klášteru, který zde stával od 11. století. Třetí etapa vedla přes Čerčany do Týnce nad Sázavou, odkud jsme již podnikli strastiplnou cestu železnicí přes Prahu zpět do Hradce Králové.
Výlet to byl unikátní, plný srandy, námahy a změny snad všech druhů počasí, ale především
to byl třídní výlet, kde se lidi bavili, užívali si, zapomněli na mobilní telefony a nemysleli na školu a závěr jedné etapy života. 

Horák Ondřej

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Vodacky_vylet_Sazava_9.rocnik/

 

 

Datum vložení: 28. 6. 2022 14:31
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2022 14:34
Autor: Petr Soukal
Úřední hodiny v období prázdnin

4. 7. od 8:00 do 15:00 hodin

18. 7. od 8:00 do 15:00 hodin

15. 8. od 8:00 do 15:00 hodin

Jiný termín pouze po telefonické domluvě.

Změna bankovních účtů

od 1. 7. 2022

více v aktualitách

 

 

 

Uzavření školní jídelny o prázdninách

16.07.2022 - 14.08.2022

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty