ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice
ZÁPIS DĚTÍ DO 1. ROČ.

V přílohách najdete informace k zápisu do 1. tříd (přo školní rok 2023/24).

 

Vánoční zámecké naladění

chlumec

akce prvňáčků

Ojíněné stromy a křupající sníh vytvořily prvňákům a druhákům ty správné kulisy pro Vánoce na zámku Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou. 

V komnatách si děti prohlédly různě ozdobené vánoční stromečky, kde zcela pochopitelně ještě chyběly skleněné baňky. V dětském pokoji se dozvěděly něco o dobové vánoční nadílce a u prostřeného stolu zajímavosti o barokní sváteční tabuli. U betlému původem z Itálie, jsme vyzkoušeli akustiku vstupního sálu a zazpívali si koledu. 

Z výletu si děti odvážely vedle zážitků samozřejmě i stále oblíbené suvenýry a krásně mrazem zčervenalé tváře.

Hana Klicperová

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Predvanocni_vylet_prvnacku

Datum vložení: 20. 12. 2022 15:42
Datum poslední aktualizace: 20. 12. 2022 15:45
Autor: Petr Soukal

Nabídka pracovní pozice "učitelka v MŠ" na plný úvazek

 


 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty