ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Třeťáci v květnu

Třeťáci v květnu 1

ohlédnutí za akcemi 3. ročníků

V květnu se třeťáci několikrát vydali za poznáním mimo školní lavice.

22. května navštívili Národní zemědělské muzeum v Praze, kde si kromě prohlídky zajímavých expozic např. lesnictví nebo rybářství vyzkoušeli hru na obchod. Velký úspěch měla vyhlídková terasa s nádherným výhledem na Prahu, zájem vzbudila i malá políčka s různými zemědělskými plodinami a včelí úly.

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zemedelske-muzeum-praha-3-a-a-3-b

V dalším týdnu se děti vzdělávaly v oblasti výtvarného umění. Zajely se podívat do Galerie moderního umění v Hradci Králové. Tady se seznámily s prostory secesní budovy navržené architektem Osvaldem Polívkou. Paní edukátorka si pro ně připravila zajímavé úkoly. Navrhovaly vitráž na strop vstupní haly, kreslily reprodukce některých vystavených výtvarných děl. Nejlepším zážitkem byla secesní pátračka, při které děti hledaly některé secesní prvky použité při výzdobě budovy.

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/galerie-moderniho-umeni-hk-3-a-a-3-b

Poslední květnový den žáci třetích tříd navštívili zemědělský den ve Mžanech. Studentky střední zemědělské školy jim ukázaly telátka, jalovičky i dospělé dojnice. Po prohlídce a pohlazení telátek děti plnily různé úkoly, poznávaly polní i lesní plodiny, hospodářská i volně žijící zvířata. Měly možnost vyzkoušet si mletí obilí na mlýnských kamenech. Na závěr byli všichni žáci odměněni sladkým koláčkem.

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zemedelsky-den-mzany-3-a-a-3-b

 

JH, PP

 

Datum vložení: 7. 6. 2024 12:56
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty