Superfinále Školní futsalové ligy - 2. místo

nechanice

sportovní úspěch žákyň 6.-7. ročníků

Vynikajícího úspěchu dosáhlo družstvo dívek 6.-7. tříd, které v republikovém Superfinále Školní futsalové ligy získalo stříbrné medaile!

Turnaj se konal ve sportovní hale v Heřmanově Městci za účasti 7 družstev z celé republiky. Nejprve se hrálo systémem každý s každým a poté první 4 týmy postoupily do semifinále. Naše děvčata se nezalekla soupeřek převážně z velkých měst a neuvěřitelně kráčela od jednoho vítězství k druhému. Postupně porazila Plzeň 3:0, Kvasice 2:0, Liberec 2:0, Hlučín 3:0 a Hradec nad Moravicí 1:0. Jediná těsná prohra v základní skupině přišla s týmem fotbalistek z Pardubic 0:1. V semifinále nás čekal Liberec a naše děvčata ho znovu porazila (3:0) a radovala se z postupu do finále. Zde je čekal suverénní tým Pardubic, který potvrdil svoji roli favorita a zvítězil 2:0.

My jsme tedy obsadili skvělé 2. místo a získali tak stříbrné medaile, pohár a další věcné ceny. Navíc jsme zabodovali i v individuálních oceněních, když nejlepší brankářkou turnaje byla vyhlášena Karolína Vranovská. Kromě ní byly hlavními oporami fotbalistky Kristýna Kvasničková, Agáta Pražáková a Viki Gosson, vedle nichž si velmi dobře vedla i ostatní děvčata a vytvořila tak výborný tým.

Za vynikající reprezentaci naší školy děkujeme těmto hráčkám: Bašová Natálie,  Homoláčová Magdalena, Špásová Kristýna (7.A), Gosson Viktorie, Vranovská Karolína (7.B), Daridová Adéla, Kliková Zuzana, Kvasničková Kristýna, Pražáková Agáta a Šafranková Elena (6.B).

Odkaz na oficiální stránky FAČR:

Datum vložení: 1. 12. 2022 7:03