ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Stávka školy

informace pro zákonné zástupce

 

Vážení rodiče,

zřejmě jste již zaznamenali v médiích, že školské odbory vyhlásily na pondělí 27. 11. 2023 stávku. Zaměstnanci naší školy se rozhodli ke stávce připojit a škola tak bude celý den zavřená. Jsme si vědomi, že toto rozhodnutí Vám způsobí nemalé problémy, nicméně všichni ve škole vnímáme, že situace je opravdu vážná a je potřeba se ozvat. Již delší dobu jsou ze strany ministerstva opomíjeni například nepedagogičtí zaměstnanci, kteří slyší vždy jen sliby, přitom jejich platové ohodnocení je již dávno nedostatečné.

Nově se ministerstvo rozhodlo šetřit i na množství odučených hodin, které by dle návrhu MŠMT jen na naší škole znamenalo pokles o 35 hodin týdně, které bychom jinak mohli využít na půlené skupiny, volitelné předměty apod. Ruku v ruce s tím jde snaha o parametrizaci asistentů pedagoga, které by opět výrazně zasáhlo naši školu, neboť zde velmi často pracujeme s dětmi, které přítomnost asistenta pedagoga nutně potřebují.

Pevně věřím, že chápete, že nám jde opravdu o budoucnost školství a podpoříte nás v naší snaze. V příloze tohoto oznámení Vám zároveň posílám dopis předsedy školských odborů, kde jsou dobře popsány důvody pro stávku.

Situaci může změnit úterní schůzka ministra školství s koaličními partnery, o jejím výsledku budete  informováni.

S úctou

Mgr. Jan Čech

ředitel školy

 

Přílohy

Dopis rodičům

dopis RODIČE 14. 11.2023.pdf
Typ souboru: PDF dokument, Velikost: 163,36 kB
Datum vložení: 20. 11. 2023 10:30
Autor: Petr Soukal

Úřední hodiny v období prázdnin Typ: PDF dokument, Velikost: 173.12 kB

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty