ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Stavby z nanukových dřívek

Stavby z nanukových dřívek 1

třídní akce 5.B

Měli jsme velké štěstí, že jedna maminka do třídy poslala pytle nanukových dřívek. Bylo už jen na nás vymyslet, co s tím. Pustili jsme se tedy do staveb, nejdříve 2D a postupně do 3D, do pater. Děti se stavění věnovaly asi 3 týdny, kdy chtěly pokračovat v každé volné chvíli. Stavby je pohltily. Navíc pro ně vymyslely příběhy…

Z. Škvrnová, J. Mrzena, P. Stránská

Stavby z nanuků

Aifel Pisa je 3D návrh na stavbu z roku 3000. Když se zkombinuje Eifelovka a šikmá věž v Pise, tak vznikne toto. Má to základ z Eifelovky a prostředek z Pisy, dá se pod ní chodit. Není jisté, jestli by nám to konstruktéři schválí, ale měli by. 😊

(Jan Váňa)

Já, Bára, Ema, Vája, Iva a Klára jsme si vybraly „Dutošvarcovu korporaci“. Ta korporace je jeho sídlo, kde vytváří ovátory s autodestrukčním tlačítkem. Ty jeho zlé ovátory mu ničí ptakopysk Perry.

(Zuzka Klimtová)

Před měsícem jsme si měli udělat skupinky. A pan učitel nám řekl, že o pracovkách budeme dělat s dřívky od nanuků. A my jsme se dohodli, že uděláme Černobyl. Nejdřív jsme si to předkreslili tužkou, a když jsme to měli hotové, tak jsme šli lepit. Já jsem lepil a David taky. Pak David onemocněl a byl jsem tady jenom já a Martin. A potom nás napadlo, že to budeme zvyšovat nahoru. A po chvilce to byly hory, ne Černobyl.  A potom nás napadlo, že to bude Egypt.

(Dominik Železo)

Naše stavba byla z dětského seriálu Philias a Ferb. Dělali jsme „Dutošvarcovu korporaci“, takže věž. Byla to věž zloduchů.

(Valentýna Dvořáková)

Začali jsme tvořit 8. ledna. Já byl s Jáchymem, Šimonem, Honzou a Honzou. Řekli jsme si, že postavíme Eiffelovu věž, a tak jsme začali tvořit s kamarády a bylo to super. V průběhu 3 týdnů jsme všichni dělali těžkou práci a 23. ledna jsme dokončovali a upravovali stavbu. Ale pak nám paní učitelka sdělila, že kdo má hotovo, tak k té stavbě něco napíše. A když jsme měli hotovo, tak přes noc ta stavba byla křivá. Takže je to Aifelpisa.

(Šimon Veselka)

Dřívka byly super, bavilo mě to hodně. Konečně to taky máme s Robinem. Byla sranda a vtipy, takže dobrý. 

(Jarda Válek)

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/stavby-z-nanuku-5-b

Datum vložení: 9. 2. 2024 10:36
Autor: Petr Soukal

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty