ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Soutěž 1:0 pro němčinu

Soutěž 1:0 pro němčinu 1

akce 2. stupně

V úterý 6. 6. 2023 se konalo v Praze finále soutěže 1:0 pro němčinu, kterou pořádal Goethe-Institut. Cílem soutěže bylo propojení německého jazyka a fotbalu u dětí ve věku 10-13 let. Náš dívčí tým „Tryskomyši“ měl šest členů Linda Černá, Bára Rybářová, Zuzka Kliková, Aneta Kociánová, Kristýna Kvasničková a Agáta Pražáková.

První část soutěže byla jazyková, kde děvčata hrála pexeso a musela vyplnit kvíz o Německu. Ve
druhé části se hrály fotbalové turnaje. Celkově se v kategorii účastnilo 11 týmu a tým mladých fotbalistek z Herty BSC. Fotbalový turnaj skupiny naše děvčata jednoznačně vyhrála, všechny soupeře porazila a do finále postoupila z prvního místa. Ve finálovém souboji na děvčata čekal těžký protivník v podobě děvčat Herty BSC, i přes veškeré snahy jim náš tým podlehl.

Po sečtení bodů z jazykové a fotbalové části nakonec děvčata celkově obsadila nádherné 6.místo. Děvčatům patří veliká pochvala za to, že i když se němčinu ještě neučila, přesto zvládla konkurovat zkušenějším a velice je chválím za snahu, statečnost, odhodlání a bojovnost, kterou předvedla především ve fotbalové části soutěže.

ML

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/1_0_pro_nemcinu/

 

Datum vložení: 12. 6. 2023 8:15
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty