ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Slibuji na svou čest

workshop

workshop žáků 5.A a 5.B

„Slibuji na svou čest“ – těmito slovy začíná skautská přísaha a tu také složili žáci 5. A a 5. B v průběhu zážitkovém workshopu stejného názvu. Všichni jsme se přenesli v čase, a to do Protektorátu Čechy a Morava. Píše se rok 1940 a Hitler triumfálně kráčí Evropou, ale na nás skauty válečné strasti moc nedoléhají. Všichni se už nemůžeme dočkat, až začnou prázdniny. Odjíždíme totiž společně na skautský tábor, na který jsme se několik měsíců důkladně připravovali. Máme vlajku, znak, přezdívky, složili jsme slib…. Den „D“ nastal a my odjeli. Už i cesta byla pro nás zážitek a co teprve až prožijeme všechna ta dobrodružství, která si pro nás vedoucí připravili. Všechno bylo skvělé až do okamžiku, kdy náš tábor přepadli nacisti a zničilo ho. Mísily se v nás pocity zrady, bezmocnosti, ztráty svobody, ale také odhodlání a čest.

Lektoři z Paměti národa měli toto téma velice pěkně připravené a žáci se do svých rolí vžili. Pracovali ve skupinách a na samý závěr celý workshop zhodnotili. Popisovali své pocity a jejich postřehy a názory byly velice zajímavé a poučné.

Workshop byl inspirován skutečnými příběhy a vyprávěním pamětníků z archivu Paměť národa.

JO

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Slibuji_na_svou_cest_-_zazitkovy_workshop_5._rocniku

Datum vložení: 20. 2. 2023 8:52
Autor: Petr Soukal

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty