ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Škola v přírodě v Krkonoších: „Expedice Sněžka“

Škola v přírodě v Krkonoších: „Expedice Sněžka“ 1

akce 4.A a 4.B

Květnový týden jsme se čtvrťáky prožili v horách nejvyšších, kousek pod Sněžkou. Počasí jsme sice měli chladnější, ale vyráželi jsme na túry, hráli hry v okolí chalupy i uvnitř a stihli jsme i táborák se špekáčky, kytarou a hrami na louce.

Jak svou školu v přírodě vidí samotné děti?

  1. Den

Ráno jsme se 4.B a 4.A sešli u autobusu. Do autobusu jsme dali kufry a jeli jsme. Dorazili jsme na pumpu, tam jsme se nasvačili a znovu jsme jeli. Už jsme byli v KRNAPu a viděli jsme krásnou přírodu, potůčky atd. Vyjeli jsme velký kopec a… byli jsme tam!

Chvíli jsme čekali a pak nás pan správce dovedl do chaty. Rozdělili jsme si pokoje a začali si vybalovat. Pak nás p. asistentka svolala a šli jsme na oběd. Po obědě jsme šli do společenské místnosti. Tam nás rozdělili do barevných týmů, a i když pršelo, šli jsme ven dělat úkoly pro tým. Když už jsme chtěli jít, oznámila nám p. učitelka, že půjdeme prozkoumat čapí stezku.

A pak už jsme šli na chatu, na večeři a pak se vykoupat a na večerku, spát.

  1. Den

Ráno začalo snídaní lupínků a párků. Pak jsme šli na hřiště a potom jsme se vydali na oběd. Před obědem jsme šli na čapí hnízda. Tam jsme museli zavřít čapí zobák tak, že jsme se měli ve skupinkách pověsit na provaz, který zvedl zobák. Bylo to tak, že jsme chodili po takovém mostě a vždycky byl na kusu takový úsek.

Po obědě jsme se vydali na túru. Došli jsme dolů a tam na nás čekal vláček. S vláčkem jsme se jeli kouknout na kozy a další zvířátka (na Kolínskou boudu). Potom jsme jeli zpátky, vláček nás vysadil a ten kopec jsme vyšlapali.

Když jsme šli zpátky, tak cesta byla hodně bolestivá pro naše nohy. Když jsme se vrátili, tak jsme měli večeři a měli jsme rybí filé se šťouchanými bramborami.

  1. Den

Venku jsme dělali menší soutěže. První byla namalovat si kámen, hrát si na hřišti a potom byla poslední a to byla čapí stezka. Ta znamená podle vás, že tam chodí čápi, ale tomu se tak říká, protože tam jsou ptačí hnízda. Měli jsme si zapamatovat co nejvíc věcí na cestě a zapsat je.

A pak jsme večer koukali na Kocoura v botách a pak paní učitelka nenápadně posílala děti na chodbu a pak jsme šli na stezku odvahy. Pak jsme se vrátili ale hodně pozdě večer.

  1. Den

Snídaně – ta začala křupinkami a rohlíky.

Výprava na hory – Šli jsme hned ráno. Tato cesta byla moc náročná a zároveň jsme se na ní pobavili. Šáhli jsme si na neumělý, trochu špinavý sníh. Když jsme došli na Růžohorky, rozhodli jsme se, že půjdeme na Růžovou horu. Pale paní učitelka Zuzka chtěla vidět Sněžku.

Oběd – Tentokrát jsme obědvali v Růžohorkách. Měli jsme borůvkové knedlíky s tvarohem. Po obědě jsme si venku hráli a dělali úkoly. Když jsme šli zpátky, hráli jsme si na hřišti.

Večer – K večeři byl holanďák s bramborovou kaší. Následovalo balení věcí a dělání diplomů. A pak jsme se dívali na fotky a video z naší školy v přírodě.

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_v_Krkonosich_,,Expedice_Snezka_-_4.A,_4.B

Datum vložení: 1. 6. 2023 10:55
Autor: Petr Soukal

Úřední hodiny v období prázdnin Typ: PDF dokument, Velikost: 173.12 kB

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty