ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Projekt "Truhlář"

Projekt "Truhlář" 1

polytechnické vzdělávání na 1. stupni

Žáci druhých až pátých tříd se zapojili do projektové výuky v oblasti polytechnického vzdělávání. Pan Petr Kaněra je zpívající truhlář, který si pro naše žáky připravil krmítko pro ptáčky. Přivezl jednotlivé díly, které si žáci nejprve sami museli obrousit, předvrtat dírky pro hřebíčky, zašroubovat vruty a pak s jeho pomocí sestavit celé krmítko.

Než se ale pustili do práce, společně si zazpívali několik písniček z pohádek. Kdo měl zrovna chviličku čas, mohl si vypálit na březové kolečko libovolný motiv. Práce žáky bavila a každý si domů odnesl velice pěkný výrobek.

Jana Okrouhlá

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/truhlari-ve-4-a-a-4-b-krmitko-pro-ptacky

Datum vložení: 16. 11. 2023 7:23
Autor: Petr Soukal

Úřední hodiny v období prázdnin Typ: PDF dokument, Velikost: 173.12 kB

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty