ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Páťáci v pražské ZOO

Páťáci v pražské ZOO  1

akce žáků 5. tříd

V úterý nás čekal dlouhý den a spousta zážitků: jeli jsme do Prahy – dokonce i metrem – a prožili den v ZOO. Zahrada byla veliká, že jsme ani nestačili vše projít. Ale viděli jsme to nejdůležitější, co jsme si přáli, a atmosféru vzácných zvířat jsme si moc užili.

Jak výlet „vidí“ děti? 

„Začíná to tak, že se my a 5.A sejdeme před školou. Konkrétní čas srazu byl 6:50. Potom přijel bus a první nastupovala moje třída. My všechny holky až na Kláru jsme seděly na pěťáku. Byla tam sranda, hlavně s Páťou. Když jsme dorazili k Čerňáku, vydali jsme se na metro a dvakrát jsme přestupovali. A ještě jsme jeli trolejbusem až k té ZOO. V ZOO jsme si dali sváču a zašli na záchod a potom se šlo. Na první zastávce byly ryby a opice a nějaká veverka, nebo co to bylo. Byl tam smrad. A byli jsme i u ledních medvědů, kteří v tom výběhu nebyli.  Líbili se mi nejvíce vydry, sloni a žirafy a můj plyšák – je to křeček za dvě stovky. Když měl být oběd, tak jsem si dala těstovinový salát s „kajzerkou“. Ten oběd jsem měla z domu a byla to mňamka. Vája
koupila i všem holkám velké hranolky. Pak jsme jeli domů tím, co na začátku. A pak mě vyzvedl táta a to je konec výletu.“ (Zuzka Klimtová)

„Vyrážíme od školy v 7 hodin. Když jsme dojeli k Černému mostu, tak jsme nasedli na metro a potom na eskalátory a pak na další metro. Potom jsme jeli trolejbusem, který nás dovezl až před ZOO. Potom jsme si sedli a svačili. Potom jsme si koupili mapu a šli jsme. Vstoupili jsme do indonéské džungle. Potom jsme vyšli ven a byl tam tobogán, a tak jsme se tam šli klouzat. Když se všichni vrátili, tak jsme se šli vyfotit.“ (Radek Potočný)

„Jako první jsme se šli podívat do strašně drsného prostředí a já to proběhl celé ven. Protože mně tambylo strašné vedro. Když přišel zbytek třídy, tak jsme šli na lední medvědy, ale paní nám řekla, že lední medvědy nemají. Tak jsme šli na vydry a ty byly strašně krásné. A potom jsme šli na opice, které byly docela dost skákavé. Tak jsou to přeci opice…  A po opicích jsme šli na žirafy a byl tam i sysel, který utekl. Potom tam byli sloni, kteří tam tancovali. Jeden slon žil 2 měsíce. A po slonech jsme šli na surikaty, kteří tam hrabali o sto šest. Potom jsme se šli najíst oběda a na kapybary. To bylo nejlepší. Potom byli tuleni, kteří se před námi předváděli. …“ (Šimon Veselka)

Foto najdete v galeriích 5.A a 5.B.
Foto: Zuzana Škvrnová, Eva Pavlíková

 

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zoo-praha-5-a-5-b

https://www.rajce.idnes.cz/zsnechanice/album/zoo-praha-5-a-23-4-2024

Datum vložení: 2. 5. 2024 8:26
Autor: Petr Soukal

Rekonstrukce šk. jídelny

- potrvá až do poloviny srpna 2024
- jídelna bude dovážet jídlo z Hradce Králové
- nebude možný výdej do jídlonosičů pro cizí strávníky ani pro rodiče nemocných dětí
- oběd je možno telefonicky odhlásit do 8:00 hod. (tel. 731 504 044)

 

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty