Důležité upozornění ze ŠJ pro strávníky - čtěte v aktualitách...

Orientační běh 2021

sportovní akce pro žáky 2. stupně

Začátkem září se sobešli žáci druhého stupně opět jako jedna parta v lese nedaleko Nechanic na orientační běh, který byl připraven za spoluúčasti našich deváťáků. Pro žáky bylo připraveno 13 stanovišť s různými úkoly, od skládání Rubikovy kostky, hádanek, poznávání věcí po čichu a hmatu až po lanové překážky. Bonusově bylo možné si zastřílet ze vzduchovky na terč.

Na startu se sešly dvou a tříčlenné týmy, které soutěžily v rychlosti a počtu zvládnutých stanovišť. Z 35 týmů zvítězili Beanové ze sedmých tříd s časem 52 minut, což na trasu dlouhou přinejmenším 5,5 km nebylo špatné, druzí ze sedmých tříd byli členové týmu Véčka s časem 1 hodina a dvě minuty a třetí místo patřilo účastníkům týmu Nevim, kteří ale věděli a vyběhli si třetí nejlepší čas za 1 hodinu a 5 minut.

Z osmých tříd byli nejrychlejší s časem 1 hodina 8 minut závodníci týmu Žížaly, na druhém místě skončil tým Nerdi v lese a třetí se umístili Kolesové.

Z tříd šestých si pro nejlepší umístění z ročníku doklopýtal tým Kopyta s krásným časem 1 hodina a 8 minut. Druhé místo pak patřilo Slynám (tým se sám pojmenoval SLYNY) a třetí umístění si vydřel tým Nejlepší.

Stejně jako má každý závod své vítěze, tak obdiv patří i poraženým z posledních míst, kteří to nevzdali a bojovali až do konce i s časy kolem 2 hodin. Jsou to ale srdcaři, protože volili obtížnější trasu, která mohla být dlouhá i 8 km.

Díky patří všem závodníkům za účast a vytvoření pohodové atmosféry, dále deváťákům za pomoc při organizaci a na stanovištích. V neposlední řadě děkuji učitelům a asistentům za trpělivost a dozor před závodem i po něm.

Tak zase za rok – rychleji, výše, silněji – ale hlavně společně =).

Ondřej Horák

Datum vložení: 23. 9. 2021 12:06
Datum poslední aktualizace: 23. 9. 2021 12:08

Základní školu v letošním školním roce 2021/22 navštěvuje  celkem  341  žáků (z toho 203 na 1. stupni a 138 na 2. stupni), přípravnou třídu 9 žáků a mateřskou školu celkem 81 dětí. Školní družina má kapacitu 112 žáků.