ZŠ a MŠ Nechanice vyhlašuje zápis dětí do MŠ pro školní rok 2024/25. Více v aktualitách...

Nejrychlejší Hradečák - závody v běhu na 60 m

nejrychlejší hradecak

Hradecký atletický pohár 2022/23 – 3. část

Třetí a poslední částí Hradeckého atletického poháru byla soutěž nazvaná Nejrychlejší Hradečákběh na 60 m. Déšť se nám sice tentokrát vyhnul a chvílemi se na nás dokonce usmálo sluníčko, ale žádné velké teplo rozhodně nebylo.

Naše výprava byla poměrně početná – do boje o nejrychlejší časy se vydalo 17 dětí. Všichni se snažili a ve vyrovnaných rozbězích si čtyři naši zástupci vybojovali finále, do kterého v každé věkové kategorii postoupilo pouze 8 závodníků s nejlepšími časy.

Nejúspěšnější byla Tereza Tejklová, která dokázala všechny soupeřky porazit a zvítězit ve výborném čase 8,49 s. Adéla Daridová a Vojta Jíra vybojovali 5. místo a Kristýna Kvasničková obsadila 7. příčku. Několika dalším uteklo finále jen o kousíček, například Lucii Velínské, která vyhrála svůj rozběh, ale přesto se na čas těsně do finále nedostala. I další děti zaběhly pěkné časy a v početné konkurenci se rozhodně neztratily a zaslouží pochvalu. V celkovém hodnocení Hradeckého atletického poháru (skok vysoký, přespolní běh a sprint) se naše škola umístila na velmi pěkném 7. místě, když do soutěže zasáhlo 20 škol.