Návštěva PČR a spaní ve škole

stezka

prevence sociálně patologických jevů

Prevence na naší škole

V rámci prevence sociálně patologických jevů jsme využili nabídky Policie ČR a pozvali prap. Bc. Leonu Špičanovou, která pro nás udělala preventivní program zaměřený na kyberprostor (4. + 5. třídy), seznámení s integrovaným systémem (přípravná třída) a nakonec pro 2. stupeň (7. třídy) besedu na téma "základy trestní odpovědnosti".

Naši sedmáci si prošli krátkým programem o pojmech jako trestní odpovědnost, trestný čin, přestupek, činy z nedbalosti či úmyslné. Mohli si vyzkoušet i rozpoznání jednotlivých jevů. V druhé části programu měli možnost zhlédnout několik záznamů nehod či trestné činnosti a jejich řešení.

Díky programu měli možnost žáci zjistit i věkové hranice pro jednotlivé přestupky, osvojit si nové poznatky z oblasti prevence i práva a umět reagovat v krizových situacích.

Ondřej Horák

V měsíci květnu žáci 9. a 6. ročníku zatoužili po přespání ve škole. Společně s kolegy jsme pro žáky poskytli tuto možnost s programem zaměřeným na spolupráci a kolektivní aktivity.

Žáci 9. ročníku využili možnosti sportovních a společenských her, zejména ping – pongu. Sportovní a společenský večer jsme zakončili připravenou stezkou odvahy, ze které přinášíme pár fotek a videí.

V 6. třídách jsme podnikli totožný program, ovšem s delší vložkou sportovních her na zahradě a následně i ve škole. Taktéž jsme připravili stezku odvahy, s kterou se překvapivě děti poprali a bez úhony splnili všechny úkoly stezky odvahy (strach, emoce, trochu odvahy a dojít do cíle).

Ondřej Horák

Datum vložení: 24. 5. 2023 11:00