ZŠ a MŠ Nechanice
ZŠ a MŠ Nechanice

Návštěva muzea a židovského hřbitova v Novém Bydžově

Návštěva muzea a židovského hřbitova v Novém Bydžově  1

akce třídy 5.A

V úterý 20.6. jsme navštívili muzeum v Novém Bydžově. Paní Mgr. Jana Schovánková - historička, nás provedla jednotlivými místnostmi. Prohlídku jsme začali v pravěku v době kamenné a pokračovali až do historie 20. století. Viděli jsme skutečné nálezy z Bydžovska a okolí, ale i originální předměty dochované ze středověku či novověku. V poslední místnosti, kde je zmapovaná historie 1. světové války, první republiky a 2. světové války, žáci vyplňovali pracovní listy. Po návštěvě muzea jsme ještě navštívili starý židovský hřbitov.

Jana Okrouhlá

https://zsnechanice.rajce.idnes.cz/Navsteva_muzea_a_zidovskeho_hrbitova

Datum vložení: 21. 6. 2023 7:21
Autor: Petr Soukal

Ovoce do škol

logo

Mléko do škol

logo

Fotogalerie

školní rajče

 

ZŠ a MŠ Nechanice

Základní škola a Mateřská škola Nechanice je školou spádovou a navštěvují ji děti nejen z Nechanic, ale i z blízkého okolí. Právním subjektem a příspěvkovou organizací je od 1. 1. 1995. Škola sdružuje: mateřskou školu, základní školu, školní jídelnu mateřské školy (výdejna) a školní jídelnu základní školy.

 

Partneři

Projekty